Розкажіть це учням: статистика про секстинг і гаряча лінія для звернень на цю тему

Уповноважений президента України з прав дитини (дитячий омбудсмен) Микола Кулеба повідомив, що кожні 5 хвилин в інтернеті з'являється нове фото або відео сексуального змісту з дитиною.

За словами Миколи Кулеби, дуже часто злочинці змушують дітей викладати в соціальні мережі, або посилати їм особисто, селфі з оголеними частинами тіла.

Щоп’ятьхвилин в інтернеті з'являється фото або відео сексуального змісту з дитиною чи підлітком, при цьому 40% матеріалів зображують дітей у віці до 10 років. 

Кожна третя фотографія і кожне третє відео, що зображує дитину в сексуальному контексті, це особисті селфі підлітків, – констатує дитячий омбудсмен.

Найчастіше ці особисті фото й відео викладені сторонніми особами всупереч волі зображеної чи зображеного – і це стає предметом аб’юзу, причиною емоційної травми підлітків.

Також виявилося:

  • 30% — дітей погоджуються на офлайн-зустріч з онлайн-знайомцями, не підозрюючи всієї небезпеки; 
  • 70% — дітей бачили в інтернеті неприйнятні для себе речі; 
  • 24% — батьків знають, що їхні діти дивилися в інтернеті речі, які можуть їх травмувати;
  • 80% — батьків не знають, куди можна звернутися в такому випадку.

Нагадуємо, 11 лютого 2020 року, в День безпечного інтернету Міністерство цифрової трансформації спільно з Офісом уповноваженого Президента з прав дитини Миколи Кулеби запустили соціально — просвітницький портал stop-sexting.in.ua та інформаційну кампанію під хештегом «не_ведись».

Якщо ви стали свідком насильства стосовно учнів або іншої людини, чи ви є, власне, жертвою насильницьких дій, телефонуйте в поліцію за номером «102», також на гарячу лінію «ЛаСтради» та Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Національна дитяча «гаряча лінія» працює щоденно, окрім неділі, з 10:00 до 20:00 (0800500225 або з мобільного 772).

#stop_sexting #не_ведись #насильство #хелп 

Можливо, вас зацікавить: 

Запущено державний просвітницький портал “stop — sexsting»

→ Згода на секс: як пояснити школярам важливість поваги до партнера

→ Сексуальна безпека: 11 фраз, які пояснять дітям кордони їхнього тіла

Джерело: https://vse.ee/bui

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Видавництво «Всеосвіта» є незалежним, офіційно зареєстрованим ЗМІ. Ми не підтримуємо жодну політичну партію. Головна мета – прозоре та різнобічне висвітлення усіх подій, що відбуваються у сфері освіти.

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!