Новини
687
9 лютого 19:01

Реформування – пріоритетне завдання МОН у розвитку професійної освіти, – Сергій Шкарлет

Здобуття професійної освіти за дуальною формою навчання, як і раніше, залишається в пріоритетах Міністерства освіти і науки.

Налагодження державно-приватного та соціального партнерства на засадах співфінансування і спільного управління закладами є важливим для розвитку та модернізації професійно-технічної освіти. Про це наголосив під час Всеукраїнського Форуму Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет.

Здобуття професійної освіти за дуальною формою навчання, як і раніше, залишається в пріоритетах МОНу на 2021 рік.

За словами очільника #МОН, наразі дуальну форму навчання застосовують 217 закладів професійно-технічної освіти, де навчається 12 395 осіб, втім, частка працевлаштованих випускників у 2020 році становить 83%.

Одним із напрямів підвищення якості підготовки робітничих кадрів є створення навчально-практичних центрів за галузевим спрямуванням. На створення Науково-практичного центру було виділено 100 млн грн. З 53 запланованих навчально-практичних центрів уже відкрито 49, – зазначив Сергій Шкарлет.

#Шкарлет поінформував, що ще наприкінці грудня колегія Міністерства освіти і науки схвалила Стратегію розвитку професійно-технічної освіти до 2023 року, яка визначає чотири ключові напрями, за якими відбуватиметься оновлення системи профтехосвіти впродовж наступних кількох років. Наразі документ готується до затвердження рішенням Уряду.

Також під час Форуму наголосили, що наразі фінансування та управління профтехами може відбуватись кількома способами. Для оновлення інфраструктури заклади професійної освіти можуть подаватися на створення навчально-практичних центрів за кошти держбюджету або залучати ресурси місцевих бюджетів чи бізнес-компаній. Поповнювати спеціальні фонди профтехи можуть під час надання платних послуг або навчання учнів за дуальною формою.

Нагадаємо, Президент України Володимир #Зеленський зазначив, що професійна та професійно-технічна освіта є важливим напрямком у роботі, адже в Україні наразі катастрофічно бракує кваліфікованих робочих кадрів.

Довідково: Дуальна освіта – вид освіти, під час якої поєднується навчання осіб у закладах освіти з навчанням на робочих місцях на підприємствах, в установах та організаціях для набуття певної кваліфікації.


Також вас може зацікавити матеріал: У ВР спільно з МОН розробили законопроєкт про мережу старшої школи: основні тези

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.