Новини
5588
9 лютого 15:35

У ВР спільно з МОН розробили законопроєкт про мережу старшої школи: основні тези

Однією з тез проєкту є врегульовання питання освіти дітей, які тривалий час перебувають на лікуванні, зазначила Юлія Гришина.

Сьогодні, 9 лютого 2021 року, у Верховній Раді України зареєстрували законопроєкт «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення механізмів формування мережі ліцеїв для запровадження якісної профільної середньої освіти». Про це повідомила на своїй фейсбук-сторінці народна депутатка Юлія Гришина:

Над цим проєктом ми працювали разом із Міністерством освіти і науки. Крім того, ми зберегли можливості для продовження реформи й розбудови мережі, а також створили нові механізми. 

#Гришина висвітлила основні тези законопроєкту:

  1. Насамперед розширять питання «безпечного освітнього простору» на всі ланки освіти. І дошкільнята, і студенти, і школярі – усі мають навчатися у безпечному середовищі. Крім того, врегулюють питання освіти дітей, які тривалий час перебувають на лікуванні.

  2. Також, відповідно до нового законопроєкту, громада матиме право створювати й утримувати ліцеї на базі опорних шкіл. Головне – спроможність це зробити та дотримання вимог законодавства.

  3. Приберуть норму про «50 тисяч». Будь-яка громада, яка буде здатна заснувати та утримувати ліцей, і при цьому надавати якісні освітні послуги, матиме таку можливість.

  4. Формалізують випадки, в яких громада може утримувати заклади трьох рівнів середньої освіти з забезпеченням якісного вибору профілю для дітей.

  5. Відтермінують зміни, які мали відбутися до 2022-2024 років – до 2027 року. Це не стане загрозою для реформи, але зробить перехід менш болісним.

  6. Всі доручення до Центральних органів виконавчої влади (ЦОВВ) та до місцевої влади чітко сформульовані зі вказанням чітких термінів.

  7. Кабінету Міністрів України доручать закласти окремі кошти для регіонів саме для створення та формування мережі старшої школи.

Нагадаємо, Міністр освіти і науки України Сергій #Шкарлет розповів про пріоритети у розвитку дошкільної та загальної середньої освіти на 2021 рік.


Читайте також: В Україні створять Раду з розвитку загальної середньої освіти

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.