Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Зараз в ефірі:
Вебінар:
«
Інклюзивна компетентність учителя: заповнюємо індивідуальну програму розвитку та індивідуальний навчальний план
»
Взяти участь Всі події

Реакція МОН щодо опитування про форму навчання

Посадовці Міносвіти звинуватили освітнього омбудсмена в нефаховості якості опитування про готовність закладів освіти до початку навчання під час повномасштабної війни в країні.

Міністерство освіти відреагувало на публікацію результатів опитування офісу освітнього омбудсмена Сергія Горбачова про форму навчання для українських школярів під час дії воєнного стану.

Позицію оприлюднили на сайті міністерства.

У відомстві результати опитування назвали нерепрезентативними, а опитування — необ'єктивним.

Зокрема, неможливо проконтролювати об’єктивність даних, що надані учасниками опитування, а також ймовірно проходження опитування одним учасником нескінченну кількість разів тощо. МОН невідомо, з яких причин Офіс омбудсмена ініціював опитування, результатам якого не можна довіряти. Також МОН невідомо, чи були на це витрачені бюджетні кошти, якщо — так, в якому розмірі, — зазначили в міністерстві.

МОН підкреслило, що опитування про готовність до початку навчання з 1 вересня 2022 року вчора, 9 серпня, завершила Державна служба якості освіти України.

Участь у ньому взяли близько 100 тис. учасників. Нині фахівці ДСЯО завершують обробку та узагальнення результатів, які найближчим часом будуть оприлюднені, — повідомили чиновники Міносвіти.

Окремо посадовці МОН додали, що їм невідомо, чому Офіс освітнього омбудсмена узяв на себе відповідальність та ініціативу дублювання функцій ДСЯО, тим паче тих, які виконати фахово не має фізичної можливості.

Тому коментувати чи роз’яснювати оприлюднені результати «опитування» Офісу освітнього омбудсмена наразі є недоречно, — заявили в Міносвіти.

Нагадаємо, згідно з результатами опитування служби освітнього омбудсмена, більшість батьків — 62,5%, обрали для власної дитини дистанційну форму здобуття освіти у новому навчальному році. Лише 13,8% усіх опитаних батьків обрали очне навчання.

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.