Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Зараз в ефірі:
Вебінар:
«
Інклюзивна компетентність учителя: заповнюємо індивідуальну програму розвитку та індивідуальний навчальний план
»
Взяти участь Всі події

Більшість батьків обрали навчання онлайн — опитування

Лише 13,8% батьків обрали очне навчання у закладі освіти для власної дитини в умовах війни.

Згідно з результатами опитування служби освітнього омбудсмена, більшість батьків — 62,5%, обрали для власної дитини дистанційну форму здобуття освіти у новому навчальному році. Лише 13,8% усіх опитаних батьків обрали очне навчання.

Водночас 18,4% опитаних заявили, що наразі не обрали форму навчання для дитини, адже до 1 вересня безпекова ситуація може змінитися, а 1,8% опитаних не обрали, тому що комісія ще не надала висновку про стан укриття в навчальному закладі.

1% опитаних батьків не обрали форму навчання для дитини, оскільки ще вирішують, залишатися в Україні чи їхати за кордон. Не обрали з інших причин — 1,5 % респондентів.

22,5% батьків ще не обрали форму навчання для дитини.

0,5% підтримали індивідуальну форму навчання, 0,4% — сімейну, екстернат — 0,1%.

Згідно з аналізом даних опитування по кожній області, вибір батьками форми навчання для дитини залежить від безпекової ситуації на місцях.

Чи варто розпочинати очне навчання там, де це безпечно й є облаштоване укриття

Згідно з результатами опитування, 61,6% батьків (15 533 респонденти з 25 230) вважають, що не варто розпочинати очне навчання в освітньому закладі, навіть якщо безпекова ситуація дозволяє це робити та є відповідно облаштовані укриття.

13,3% батьків (3358 опитаних з 25 230) не знають, чи варто розпочинати очний освітній процес за таких умов.

Зазначається, що загалом майже три чверті батьків-респондентів не готові, щоб з 1 вересня їхні діти навчалися очно.

Згідно з опитуванням, лише 25,1% (6339 респондентів) батьків вважають, що якщо заклад освіти знаходиться на безпечній території й у ньому є відповідно облаштоване укриття, навчання необхідно організовувати очно.

Чому батьки обрали ту чи іншу форму навчання

Дистанційна форма навчання (онлайн)

30% батьків заявили, що обрали для дитини дистанційну форму навчання, оскільки не вважають підвал у навчальному закладі належним укриттям, яке зможе зберегти дитині життя та здоров’я, ще 11% респондентів пояснили свій вибір тим, що в закладі відсутнє будь-яке укриття.

18% батьків-респондентів зазначили, що обрали дистанційне навчання, тому що заклад освіти, в якому навчається дитина, знаходиться у зоні бойових дій чи поряд із нею. Тоді як 1,5% опитаних пояснили свій вибір тим, що заклад освіти знаходиться на тимчасово окупованій території.

Крім того, 13% батьків обрали дистанційне навчання, тому що заклад освіти визначив, що навчання проходитиме дистанційно.

Загалом 61% опитаних батьків, які самостійно обрали дистанційну форму, або заклад освіти, де навчаються їхні діти, буде працювати дистанційно через низку причин:

  • відсутність укриття;

  • розташування в зоні бойових дій чи на тимчасово окупованих територіях;

  • їхнє рішення відповідає рішенню закладу освіти.

Очна форма навчання (офлайн)

Згідно з опитуванням, 10% батьків зазначили, що обрали для власної дитини очне навчання, оскільки вважають його найкращим для отримання знань і розвитку дитини.

По 4% батьків пояснили свій вибір безпековою ситуацією:

  • 4% вважають, що там, де вони проживають, тихо й безпечно, тому дитина може навчатися очно;

  • 4% — тому що знають, що в закладі освіти є укриття, й під час повітряної тривоги дитина перебуватиме в укритті під наглядом вчителя, що буде для неї безпечніше, ніж удома.

2% опитаних батьків заявили, що очну форму навчання визначив заклад освіти. 0,5% переконані, що оскільки їхня дитина має особливі освітні потреби, тому в умовах війни їй найкраще здобувати освіту очно.

Інші форми навчання

0,5% опитаних батьків вважають, що оскільки їхня дитина має особливі освітні потреби, то в умовах війни їй найкраще здобувати освіту за індивідуальною формою. 0,3% респондентів переконані, що можуть самостійно навчати дитину, тому й обрали сімейну форму навчання.

Ще 0,2% батьків вважають, що їхня дитина може самостійно опанувати освітню програму, тому обрали екстернатну форму навчання.

5% респондентів не визначилися, чому вони обрали ту чи іншу форму навчання для своєї дитини.

Зазначається, що в опитуванні взяли участь 25 230 батьків здобувачів освіти, які перебувають в Україні. Зокрема, батьки:

  • школярів — 89% опитаних;

  • вихованців закладів дошкільної освіти — 8,2%;

  • здобувачів закладів фахової передвищої освіти — 1,2%;

  • здобувачів професійної (професійно-технічної) освіти — 0,5%;

  • закладів вищої освіти — 1%.

Нагадаємо, на думку очільника Міністерства освіти і науки Сергія Шкарлета, краще буде, якщо дитина під час повітряної тривоги перебуватиме в школі, де про її безпеку піклуватимуться дорослі, ніж вона буде сама вдома.

Фотоматеріали: освітній омбудсмен

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.