Примусового тестування вчителів перед 1 вересня не буде, - Максим Степанов

Тестування проводитимуть лише у разі появи симптомів.

Педагогам перед початком нового навчального року не робитимуть тест на коронавірус. МОЗ не вбачає у цьому доцільності та необхідності. Тестування проводитимуть лише у разі появи симптомів або, якщо вчитель є контактною особою. Про це розповів міністр охорони здоров'я Максим Степанов під час пресбрифінгу.

Він зазначив, що в примусовому тестуванні всіх вчителів немає потреби. Зрештою, вони не є категорією осіб, які за постановою Кабміну мусять складати тест на коронавірус.

У нас все, що стосується тестування, передбачено нормативною базою, наказами Міністерства охорони здоров'я, хто саме потребує проведення тестів, в яких випадках. Такого механізму або розділу про проведення тестувань наших вчителів – його немає, – повідомив міністр. 

Нагадаємо, нещодавно МОЗ затвердило постанову про навчання з 1 вересня. Головне завдання адміністрації закладів освіти - забезпечити дотримування соціальної дистанції та правил гігієни. З більш повним списком рекомендацій МОЗ можна ознайомитись у цьому документі:

Також Максим Степанов зазначив, що керівництво школи, згідно з протоколом, має виявляти випадки респіраторних захворювань в учнів:

Ці правила достатньо чітко визначені. МОЗ розробляв правила разом з міністерством освіти та науки. У них визначено, що це покладається на керівництво школи, тобто обов'язок щодо дотримання відповідних правил та виявлення дітей з ознаками респіраторних захворювань. Як вимірювати температуру, звертатися до лікарень, в які терміни.

Також він додав, що відповідальність за дотримання санітарних норм теж покладена на керівництво та власників школи:

Санітарні норми та правила, які розроблені, треба виконувати. Тому що за виконанням цих норм – безпека наших учнів. Саме тому ми й поклали цю відповідальність на керівництво шкіл.

Читайте також:

Держава не фінансуватиме тестування на COVID-19 для вчителів через брак коштів - експерт

У ВР пропонують виділити школам кошти на маски та антисептики з коронавірусного фонду

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Видавництво «Всеосвіта» є незалежним, офіційно зареєстрованим ЗМІ. Ми не підтримуємо жодну політичну партію. Головна мета – прозоре та різнобічне висвітлення усіх подій, що відбуваються у сфері освіти.

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!