Держава не фінансуватиме тестування на COVID-19 для вчителів через брак коштів - експерт

Тестування освітян доцільно провести, бо вони контактують з дітьми, вважає експерт.

До початку нового навчального року лишається не так багато часу, й освітяни хвилюються, як розпочнеться навчання у школі. Нервують не лише вчителі, але й вихователі, адже дитсадок має бути безпечним для кожної дитини. Ще перед початком відкриття дитсадків і складання ЗНО, деякі вихователі та вчителі пройшли тест на виявлення коронавірусної хвороби. Його результати дозволили вчасно виявити освітян із підозрою на коронавірус, що, своєю чергою, дозволило убезпечити дітей від інфікування.

Нещодавно у МОН заявили, що не будуть ініціювати масштабного ІФА-скринінгу освітян перед початком нового навчального року, переклавши відповідальність за здоров'я вчителів та учнів на місцеві органи влади. На думку експерта Андрія Черних, це пов’язано з відсутністю фінансування. Про це він детальніше розповів інформаційному агенству UNN:

Щоб ми розуміли та знали імунні відповіді, оскільки вчителі працюють з дітьми, у тісному контакті. Але тут є проблема із фінансуванням. Зараз на всі школи поклали обов'язок забезпечення масок, дезінфекційними засобами тощо.

Експерт зазначає, що кошти на пробне ЗНО витрачались немаленькі: 

На пробне тестування, коли ще планували ці кошти брати з ковід-фонду, сума орієнтовно становила (на забезпечення близько 400 000 учасників ЗНО) - 125 мільйонів гривень. Це одноразово, просто на проведення ЗНО.

В Україні 4 млн 138 тисяч учнів, 15 200 шкіл, відповідно. Де ці кошти брати? Тому питання ІФА-тестування стоїть поруч із забезпеченням дезінфекційними засобами та масками шкіл. Саме через це, я думаю, у МОН і не будуть ініціювати тестування. Вони скажуть - давайте ресурс, "За що це реалізовувати".

Нагадаємо, ще раніше в директорки однієї зі столичних шкіл було виявлено коронавірус. Заклад освіти, в якому мало відбутись пробне ЗНО, закрили.

Читайте також:

У МОЗ відповідальними за створення безпечного освітнього середовища назвали директорів шкіл і місцеву владу, — Оксана Онищенко

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Видавництво «Всеосвіта» є незалежним, офіційно зареєстрованим ЗМІ. Ми не підтримуємо жодну політичну партію. Головна мета – прозоре та різнобічне висвітлення усіх подій, що відбуваються у сфері освіти.

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!