Профспілка: закон про середню освіту дискримінує мешканців міст з населенням до 50 тисяч осіб, а також пенсіонерів

Обурення Профспілки працівників освіти спричинила норма закону, відповідно до якої державні заклади загальної середньої освіти III ступеня (10-12 класи) дозволено створювати лише радам міст з населенням понад 50 тисяч осіб.

Профспілка освітян вважає неприпустимими норми закону щодо надання права створювати ліцеї – заклади загальної середньої освіти III ступеня – лише обласним радам та міським радам міст з населенням понад 50 тисяч осіб. Профспілка сумнівається, що обласні ради засновуватимуть ліцеї у містах з меншим населенням та в селах.

Ці нововведення призведуть до ситуації, що в жодному селі, селищі та місті з населенням до 50 тисяч, а таких міст понад 370, не буде закладів, які забезпечують надання повної загальної середньої освіти,  – вважають автори профспілкового звернення до спікера парламенту Дмитра Разумкова.

Закон містить низку інших проблемних положень, які потребують вилучення та врегулювання, – наголошують у профспілці освітян.

Окрім того, реалізація норм закону про обмеження права на роботу педагогів, які отримують пенсію за віком, призведе до звільнення до 1 липня 2020 року понад 70 тисяч вчителів, вихователів та інших педагогічних працівників, – розповів заступник голови Профспілки працівників освіти Сергій Романюк в ефірі програми «Право на голос» агентства «ГолосUA».

На його переконання, звільнені у такий спосіб вчителі, яким запропонують річні контракти, можуть відмовитися від них та від роботи в школі взагалі, що спричинить кадровий колапс. Адже черги з молодих фахівців, охочих прийти їм на заміну, не спостерігається.

Ця професія непрестижна серед молоді передусім через принизливо низькі зарплати. Тому лише в столиці є 1300 учительських вакансій, –підсумовує Сергій Романюк.

За даними профспілки, у закладах загальної середньої освіти в Україні працюють майже 440 тисяч педагогів з яких:

  • 16 відсотків (в окремих регіонах – до 30 відсотків) — це люди пенсійного віку.

 

Читайте також: Інна Совсун розкритикувала указ Президента про рік математики

Джерело: https://vse.ee/bqj

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

До ЗНО з ХІМІЇ залишилося:
0
3
міс.
2
5
дн.
1
7
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!