Новини
2905
3 лютого 2020 об 11:46

Інна Совсун розкритикувала указ Президента про рік математики

Парламентарка-освітянка від партії «Голос» Інна Совсун звернула увагу на некоректності та недомовленості в тексті указу президента №31/2020 від 30 січня.

Про обов’язкове ЗНО з математики, – починає критику Іна Романівна. – Про обов’язковість складання математики при завершенні школи дійсно йшлося, і це тепер закріплено в законі про середню освіту (це правки «Голосу», до речі). Але йшлося про державну підсумкову атестацію (ДПА). І дійсно, вона зараз проводиться у формі ЗНО, але це не тотожні поняття

Питання:

  • Чому у тексті [президентського указу] йдеться про ЗНО з математики, а не про ДПА?
  • Чи зможе людина з негативним результатом отримати атестат?
  • Чи буде ЗНО з математики обов'язковим для вступу?

Таке формулювання відкриває широкий простір для довільних інтерпретацій, – констатує депутатка Верховної Ради.

А де є в указі хоч щось про підвищення кваліфікації вчителів математики? – далі бідкається пані Інна. – Це засадничі речі задля гарантування якості навчання.

Окрім того, законотворчиня адресувала Володимирові Зеленському декілька питань щодо формулювань його указу №31 від 30 січня:

Що таке «упровадження у навчання сучасних практико-орієнтованих засад»? Засад ЧОГО саме? Що ця фраза означає взагалі?

«Підвищення мотивації здобувачів освіти з успішного оволодіння математичними знаннями»: а чому «мотивації З оволодіння»? Може бути «мотивація ДО» чи «мотивація ДЛЯ», але чому «З?»

Наостанок Інна Совсун додала здогадку про справжніх авторів указу («з формулювань відчувається дух Академії Педагогічних наук») та пообіцяла надіслати депутатський запит щодо обсягу фінансування, виділеного на Рік Математики, «щоб зрозуміти, що саме буде робитись».


Візьміть участь в онлайн-олімпіаді з математики.

Зимові олімпіади від Всеосвіти продовжено до 16 лютого 2020 року включно!

Це не лише ефективна можливість перевірити свої знання (є завдання від 1 до 11 класу), а й шанс виграти чудові призи!

Сторінка онлайн-олімпіади з математики: https://vseosvita.ua/olympiad/s12/matematyka


Джерело: fb-сторінка Інни Совсун

#Cовсун #Зеленський #Рік_математики #ЗНО #ДПА #підвищення_кваліфікації

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Видавництво «Всеосвіта» є незалежним, офіційно зареєстрованим ЗМІ. Ми не підтримуємо жодну політичну партію. Головна мета – прозоре та різнобічне висвітлення усіх подій, що відбуваються у сфері освіти.

Сподобався матеріал!?