! В а ж л и в о

Про інклюзивну освіту – для батьків: МОН підготувало відеороз’яснення

Міністерство освіти і науки у серії роликів розповідатиме батькам про інклюзію від дошкілля до вишів.

МОН оприлюднило першу серію відеороз’яснень про інклюзивне навчання. З неї батьки зможуть дізнатися про те, що таке інклюзивно-ресурсні центри, як до них звернутися і отримати допомогу фахівців.

Надалі Міністерство поширить ще три окремі ролики про механізми зарахування та відкриття інклюзивних груп на всіх ланках освіти від дошкілля до вишів.

У роликах з батьками говоритиме держекспертка директорату інклюзивної та позашкільної освіти МОН Ольга Набоченко.

Ми розуміємо, якою важливою є участь батьків дітей з особливими освітніми потребами у навчальному процесі. Саме тому підготували для них у форматі відео покрокову інструкцію з питань, які цікавлять їх найбільше. Що робити, куди і коли звертатись — все це ми пояснюємо, – розповіла Міністерка освіти і науки Ганна Новосад.

Вона пояснила, що ролики будуть корисними не лише для батьків, а й для усіх, хто цікавиться темою інклюзивного навчання.


 Ось кілька важливих аспектів, що стосуються ІРЦ: 

Батьки можуть звернутися до інклюзивно-ресурсного центру (ІРЦ) та отримати допомогу, якщо помічають, що їхня дитина має труднощі під час навчання.

 ІРЦ – це сучасна освітня установа, яка допомагає вирішити проблеми під час навчання дитини. Центри є територіально доступними, а їхні послуги – безкоштовними.

 Фахівці центру проводять комплексну оцінку розвитку дитини. На її основі визначають особливі освітні потреби, але не діагнози.

 ІРЦ не є медичною установою.

 Коли батьки отримають висновок ІРЦ, зможуть обрати заклад освіти, який найкраще підходить для їхньої дитини.

Дитина зможе навчатись в інклюзивному або спеціальному класі поряд із домом за кошт держави.


Відеороз’яснення про інклюзивно-ресурсні центри:

Надалі розглядатимуть такі теми як дошкільна, професійно-технічна та вища освіта.


 Вас також можуть зацікавити такі матеріали: 

Вебінар Хто вони: діти з особливими освітніми потребами?

Надзвичайно актуальний вебінар від спікерки Олени Черниш допоможе дізнатися відповіді на питання, які повсякчас турбують батьків і педагогів: Чи всі учні з особливими освітніми потребами мають змогу навчатися в спеціально створених (інклюзивних) умовах? Від чого залежать та як проявляються проблеми, які заважають дитині успішно засвоювати навчальний матеріал?

Вебінар може бути зарахований вам як підвищення кваліфікації, відповідно до Порядку підвищення кваліфікації педагогічних та науково-педагогічних працівників, затвердженого постановою КМУ від 21 серпня 2019 р. № 800. 


Вебінар Практикум “Розвиваючі вправи для школярів”

Спікерка Анна Чернюк розповість про метод кінезіологічної корекції, його вплив на пам’ять, увагу, мову дитини, а також на процеси читання і письма. Вебінар може бути зарахований вам як підвищення кваліфікації.


Вебінар Дидактичні ігри на розвиток мовлення в корекційно-ігровій діяльності дошкільнят

Спікерка Тетяна Здравчева ознайомить освітян із дидактичними іграми на розвиток мовлення дошкільнят у корекційно-ігровій діяльності, а також висвітлить їхні основні переваги. Вебінар може бути зарахований вам як підвищення кваліфікації.


Читайте більше про інклюзивну освіту в Україні від спікерки серпневої онлайн-конференції від “Всеосвіти” Валентини Хіврич

«Інтереси дитини – понад усе»: як розвивається інклюзивна освіта в Україні 

Джерело: МОН

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації (лист МОН № 4/2181-19 від 30.09.2019 р.).

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Олімпіада «Всеосвіта Осінь – 2019»