Новини
1098
30 липня 12:19

Претендентам на посади державних службовців видали перші сертифікати з володіння державною мовою

У Національній комісії зі стандартів державної мови привітали перших володарів державних сертифікатів.

Національна комісія зі стандартів державної мови видала перші сертифікати претендентам на посади державних службовців, які успішно склали іспит з володіння українською мовою. Про це комісія повідомила на своїй сторінці у фейсбук.

Через технічні причини відомості про видані сертифікати відображатимуться лише в Реєстрі, але вже незабаром ця опція буде доступна і в електронному кабінеті претендентів. Однак, відповідно до норми Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної», державний сертифікат вважається виданим у момент внесення до Реєстру відповідного запису.

Хто повинен складати іспит на рівень володіння державною мовою?

Закон України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» зобов’язує публічних діячів, державних службовців, співробітників Національної поліції, прокурорів, суддів, керівників закладів освіти, наукових та педагогічних працівників, інших посадових осіб володіти державною мовою. Але засвідчувати відповідний рівень володіння державною мовою, складати іспит та отримувати державний сертифікат мають лише претенденти на посади. Ті особи, які вже працюють на посадах, складати іспит не зобов’язані, оскільки закон не має зворотної дії у часі.

У Національній комісії зі стандартів державної мови привітали перших володарів державних сертифікатів.

Нагадаємо, що проведення іспитів з володіння державною мовою для претендентів на посади державних службовців розпочались 19 липня.

Як проходить іспит та зразок іспитової роботи можна подивитися тут.

Вас також може зацікавити такий матеріал:  Що очікує на чиновників, які не зможуть скласти іспит на володіння державною мовою 

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Читайте також: