Зараз в ефірі:
Семінар:
«
Досягнення та перспективи розвитку дошкільної освіти в Україні
»
Статті
9579
18 березня 18:25

Держслужбовців зобов'яжуть складати іспит на володіння українською мовою: оприлюднено зразок тесту

Іспит складатиметься з двох блоків, а загальний час для виконання роботи триватиме орієнтовно 120 хвилин.

З 16 липня 2021 року для вступу на державну службу необхідно подавати сертифікат про рівень володіння державною мовою. Про це повідомляє Національна комісія зі стандартів державної мови, яка є відповідальною за процес проведення самого іспиту.

Комісія оприлюднила зразок іспитової роботи, основне призначення якої – визначення рівня володіння державною мовою з боку осіб, які претендують на обрання чи призначення на посади й зобов’язані застосовувати українську мову під час виконання службових обов’язків.

Нацкомісія зі стандартів державної мови повідомила, що іспит складається з двох блоків – письмового й усного, а загальний час для виконання роботи триватиме орієнтовно 120 хвилин.

Завдання письмового блоку передбачають виконання таких частин роботи: «Культура мови», «Читання» та «Письмо».

У частинах «Культура мови» та «Читання» претендентам пропонуватимуть виконати тестові завдання, які перевіряють уміння:

  • застосовувати українську мову в умовах службової комунікації;

  • дотримуватися норм української літературної мови;

  • використовувати мовні стратегії для реалізації комунікативних намірів (запитання, зауваження, побажання, пропозиція, відмова, протест, співчуття, …);

  • розуміти загальний зміст і деталі прочитаного тексту;

  • критично осмислювати прочитане.

У частині «Письмо» претенденти виконуватимуть одне завдання відкритого типу, згідно з яким необхідно прослухати аудіозапис, написати переказ почутого тексту й висловити своє ставлення до теми. Написаний текст повинен містити не менше ніж 100 слів.

Під час роботи над частиною іспиту «Говоріння», претенденти матимуть змогу показати вміння спілкуватися на різні теми, не прив’язані до вузького професійного спрямування.

Оцінюватимуть логічність, послідовність, лексичну й граматичну правильність мовлення, здатність підтримувати чи починати розмову, уміння висловлювати свої уподобання, переконувати, дискутувати тощо.

Однак це не означає, що в межах запропонованої теми для розмови, претендент не зможе торкатися питань зі сфери власних професійних зацікавлень. Тривалість усної частини іспиту, яка складатиметься із монологу претендента та діалогу претендента з екзаменатором, не перевищуватиме 20 хвилин.

Ознайомитись зі зразком іспиту:

Вас також може зацікавити: У Києві запроваджують «червону» зону: школи переводять на дистанційний формат навчання

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Читайте також: