Новини
1646
22 липня 14:06

Що очікує на чиновників, які не зможуть скласти іспит на володіння державною мовою

Іспит з державної мови чиновники повинні були складати й раніше, однак тепер усі результати мають бути документально підтверджені.

Чиновники, які не склали іспит на володіння державною мовою, зможуть протягом чотирьох місяців перездати тестування. За це період вони зможуть підтягнути свої знання й отримати кращі результати.

Про це розповів міністр Кабінету міністрів Олег Немчінов в ефірі «Україна 24». Він наголосив на тому, що іспит на володіння мовою, відповідно до ухваленого закону, мають обов’язково складати ті, хто працює або претендує на посаду у секретаріаті Кабінету Міністрів. Це також стосується місцевої адміністрації.

Так, іспит з державної мови чиновники повинні були складати й раніше, однак тепер усі результати мають бути документально підтверджені.

Звичайно, така норма була присутня, не було вимоги з приводу підтвердження цього рівня у вигляді свідоцтв, які зараз будуть видаватися за підсумками проведення тестування. Така норма існувала ще й щодо деяких категорій посад, де є визначення іноземної мови, але більшість фахівців її не проходять або не показують необхідний рівень, – наголосив Немчінов.

За його словами, корупційна складова під час складання тесту на рівень володіння державною мовою абсолютно виключена, адже чиновники не контактують з людиною, яка оцінює їхні знання.

Вас також можуть зацікавити такі матеріали: Закон про мову визнали конституційним: суд ухвалив рішення

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.