Право вчителя супроводжувати дитину з інвалідністю до санаторію: які документи необхідні

Інформацію надають юристи ЦК Профспілки працівників освіти і науки України.

Знання своїх прав та обов’язків допомагає краще орієнтуватись в алгоритмі вирішення тієї чи іншої ситуації. Наприклад, людина працює в закладі освіти та має дитину з інвалідністю, на яку отримала путівку у реабілітаційне відділення санаторно-курортного закладу. Які нормативно-правові документи надають їй право супроводжувати дитину у санаторно-курортний заклад та здійснювати її догляд?

На це питання відповідає юридичний відділ ЦК Профспілки.   

Законом «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні» гарантовано особам з інвалідністю в Україні рівні з усіма іншими громадянами можливості для участі в економічній, політичній та соціальній сферах життя суспільства. Крім того, гарантовано створення необхідних умов, які дають можливість особам з інвалідністю ефективно реалізувати права та свободи людини та громадянина та вести повноцінний спосіб життя згідно з індивідуальними можливостями, здібностями та інтересами.

Відповідно до статті 37 цього Закону види необхідної матеріальної, соціально-побутової та медичної допомоги особам з інвалідністю визначаються органами медико-соціальної експертизи в індивідуальній програмі реабілітації.

Діти з інвалідністю за наявності медичних показань мають право на безоплатне забезпечення санаторно-курортними путівками. Порядок та умови забезпечення таких осіб лікарськими, технічними та іншими засобами реабілітації, виробами медичного призначення, санаторно-курортними путівками, автомобілями, а також переліки технічних та інших засобів реабілітації та виробів медичного призначення визначає Кабінет Міністрів України (ч.ч. 6, 9 статті 38 Закону).

Постановою Кабінету Міністрів України від 01.03.2017 № 110 затверджено «Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті, для забезпечення деяких категорій осіб з інвалідністю санаторно-курортними путівками».

Цей Порядок визначає механізм використання бюджетних коштів для забезпечення санаторно-курортними путівками осіб з інвалідністю загального захворювання та осіб з інвалідністю з дитинства, зокрема осіб з інвалідністю з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку.

Наказом Міністерства охорони здоров’я від 13.11.2001 № 455 затверджено Інструкцію про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян.

Пунктом 3.12. Інструкції визначено, що листок непрацездатності видається одному із батьків (опікуну або піклувальнику), який працює та виховує дитину з інвалідністю до 18 років, лікарем до від’їзду в санаторно-курортний заклад на весь термін лікування. Також враховується час на проїзд в обох напрямках за наявності висновку ЛКК про необхідність стороннього догляду під час лікування у санаторно-курортному закладі.

Закриття листка непрацездатності проводиться лікарем на підставі медичного висновку санаторно-курортного закладу про проведений курс лікування дитини-інваліда – з урахуванням терміну фактичного перебування у закладі.

У такий спосіб, один батьків (опікун або піклувальник), який працює та виховує дитину-інваліда до 18 років, має право на отримання листка непрацездатності на весь термін лікування дитини в санаторно-курортному закладі за профілем лікування. Це здійснюється за наявності висновку ЛКК про необхідність стороннього догляду під час лікування дитини з інвалідністю у санаторно-курортному закладі.

Джерело: https://vse.ee/cfa


Вас також можуть зацікавити такі матеріали:

Не дамо призупинити фінансування закладів освіти, – Профспілка

Діти з особливими освітніми потребами: які підходи обирати

Робота асистента дитини відтепер оплачуватиметься

Як говорити коректно про людей з інвалідністю

Видано посібник асистента вчителя (ведення документації та обов’язки)

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з ФРАНЦУЗЬКОЇ МОВИ залишилося:
0
1
міс.
2
3
дн.
0
4
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!