Підвищення кваліфікації: вчителі вирішуватимуть, де навчатись

Незабаром кожен педагог і педагогиня зможуть підвищувати кваліфікацію не лише в інститутах післядипломної освіти, але й на інших освітніх платформах чи організаціях.

21 серпня на засіданні Уряду була прийнята постанова КМУ «Про затвердження порядку підвищення кваліфікації педагогічних і науково-педагогічних працівників». У положенні йдеться про новий механізм підвищення педагогічної майстерності, який запрацює з 2020 року.

 Отож, підвищення кваліфікації відбуватиметься у такі етапи: 

1. Керівники закладів освіти після затвердження кошторису на рік оприлюднюють загальний обсяг коштів, передбачений цьогоріч на підвищення кваліфікації.

2. Упродовж наступних 15 календарних днів з дня отримання зазначеної інформації кожен педагогічний та науково-педагогічний працівник, який має право на підвищення кваліфікації за рахунок зазначених коштів, подає керівникові пропозицію до плану підвищення кваліфікації на цей рік з інформацією про:

  • тему (напрям, найменування) відповідної програми (курсу, лекції, модуля тощо);
  • форми;
  • обсяг (тривалість);
  • суб’єкта (суб’єктів) підвищення кваліфікації;
  • вартість підвищення кваліфікації (у разі встановлення) або про безкоштовний характер послуги.

3. Пропозиції педагогічних (науково-педагогічних) працівників включаються до проекту плану підвищення кваліфікації, що затверджується педагогічною (вченою) радою. У закладах вищої освіти такі пропозиції мають бути попередньо схвалені на засіданні відповідних кафедр.

4. На підставі плану підвищення кваліфікації керівник закладу освіти (уповноважена ним особа) забезпечує укладання договорів між закладом освіти та суб’єктом (суб’єктами) підвищення кваліфікації про надання освітніх послуг з підвищення кваліфікації на відповідний рік.

За пропозицією однієї із сторін до договору можуть бути внесені зміни (уточнення) шляхом укладення додаткової угоди до договору (де та як саме організовується підвищення кваліфікації):

  • за місцем провадження освітньої діяльності суб’єкта;
  • та/або за місцем роботи педагогічних та/або науково-педагогічних працівників;
  • за іншим місцем (місцями);
  • та/або дистанційно

Нагадаймо, що впродовж 5 років педагог і педагогиня мають пройти не менше 150 годин підвищення кваліфікації. Обов’язкова умова атестації – підвищування кваліфікації щороку, незалежно від того, вичерпана 5-річна норма чи ні.

Ще одна із новацій – гроші ходять за вчителем і вчителькою на підвищення кваліфікації. Це означає, що держава виділяє кошти на навчання в організаціях, які обиратимуть педагоги.

Гроші ходять за вчителем на підвищення кваліфікації – це фундаментальна новація, запроваджена Законом «Про освіту». Наша мета – дати вчителю свободу вибирати найкращі для його зростання курси. Дуже довго ми дискутували про процедури та механізми, як саме цей інструмент мало бути впроваджено. В результаті довгих консультацій з Міністерством фінансів та іншими ЦОВВами ми дійшли до варіанту, прописаного в цій постанові.

 

Як на мене, це не найкращий з можливих варіантів, задумували ми цей механізм трохи інакше, проте це вже оптимістичний початок. Я сподіваюсь, що надалі цей інструмент ще вдосконалюватиметься. Особливо важливо переглянути умови після певного часу з моменту впровадження, щоб відкоригувати, врахувавши отриманий досвід, – пояснила Лілія Гриневич.


Підвищуйте рівень знань та професійну компетентність завдяки онлайн-курсам проєкту «Всеосвіта»

Це нові можливості для особистісного й професійного саморозвитку вчителів, батьків, студентів та всіх, хто прагне до нових знань. Ми пропонуємо лекції з найактуальніших тем, які допоможуть бути в тренді освітніх технологій та краще зрозуміти потреби сучасних дітей. Використання отриманих знань на практиці підвищує мотивацію, працездатність та допомагає насолоджуватись своєю роботою!

Обираючи онлайн-курси нашого проєкту, ви отримуєте ще більше переваг: 

32 дистанційних курса
На різноманітну освітню тематику: шкільне насильство, соціальне партнерство, інтернет-ресурси в роботі вчителя і вчительки, фінансова грамотність тощо.

Доступ до файлів 24/7
Після оплати будь-якого курса, доступ до всіх файлів у вас лишається назавжди.

Початок навчання
Лише ви обираєте час, коли вам зручно навчатись.

Низька вартість – висока якість навчальних програм
До створення онлайн-курсів долучаються професіонали своєї справи. Кожен курс є інтерактивним, адже він складається з медіафайлів, тестових завдань, творчих вправ. 

Підсумкова атестація
Наприкінці курсу проходьте підсумковий тест на закріплення знань.

Отримання двомовного Свідоцтва
Після закінчення навчання отримуйте Свідоцтво про проходження курсу із зазначенням академічних годин двома мовами: англійською та українською.

Сторінка обговорення
Якщо у вас виникли будь-які запитання щодо проходження курсів, ви можете залишити коментар на спеціальній сторінці обговорення. Наші менеджери оперативно реагують на повідомлення.

Інвестуйте в свою освіту і свої навички! 

Посилання на курси: https://vseosvita.ua/course

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.