! В а ж л и в о

Підсумки вступної кампанії-2019: про найголовніше

6 серпня відбулась пресконференція, присвячена цьогорічній вступній кампанії. На конференції були оприлюднені статистичні дані щодо особливостей вступу.

Цьогоріч на абітурієнтів чекало чимало нововведень: змінились не лише завдання ЗНО, але й умови вступу до вишів. Які спеціальності найпопулярніші, які університети обрали студенти, яка категорія пільговиків має право на переведення – ці та інші питання сьогодні обговорювалися під час пресконференції «Підсумки вступної кампанії-2019» за участі Лілії Гриневич, генерального директора директорату вищої освіти і освіти дорослих Олега Шарова і заступника директора ДП «Інфоресурс» Дмитра Єльченка

Цьогоріч рекомендації для зарахування на основі 11 класів отримало 60 354 випускника, а 87, 1% з них пітвердили намір навчатися. 

8850 місць державного замовлення виділено для підготовки майбутніх військових.

Є позитивна тенденція цьогорічної вступної кампанії. Коли ми аналізуємо кількість е-кабінетів і кількість заяв, бачимо, що є більша кількість вступників, але менша кількість заяв. Це означає, що абітурієнти були більш сфукусовані на те, куди вони хочуть вступати і можливо, однією з причин є робота CEDOS. Вони підготували спеціальне тестування для вступників. Пройшовши цей тест, вони могли краще визначитися, куди вступати, поставити собі питання. Загалом сторінку цього тесту впродовж вступної кампанії переглянули 131 тисяча осіб, – додала Лілія Гриневич.

Очільниця Міносвіти також зазначила, що показник «місце йде за кращим студентом в обраний виш» є дуже високим – 75,4%. Це свідчить про те, що система працює правильно, а механізи широкого конкурсу дає можливість вступникам із високими балами навчатись на омріяній спеціальності. 

Водночас найбільше занепокоєння викликає ситуація, що складається з 6-м та 7-м пріоритетами. За ними найменша кількість вступників отримує рекомендації до зарахування і найбільша частка відмовляється від наданого місця держзамовлення. Так, за 6-м та 7-м пріоритетом місця отримали лише 3,1% та 2,5% рекомендованих до зарахування відповідно, а відсоток відмов за цими пріоритетами понад 35%.

На думку Лілії Гриневич, це причина переглянути умови прийому на наступний рік та залишити для вступників можливість подати 5 заяв на бюджет. Заразом буде зняте обмеження за кількістю спеціальностей.

Під час пресконференції також йшлося про коефіцієнти та кількість вступників, які уклали договір про відпрацювання у певному закладі освіти або підприємстві. 

Цього року ми вперше запустили механізм першочергового зарахування вступників у медичні і педагогічні виші. А саме тих, які готові укласти договір, щоб потім відпрацювати у певному місці. Цьогоріч таких вступників є лише 27. І це пов’язано із запуском цього процесу.

До того ж, маємо змогу ознайомитися із ТОП-5 університетами за приростом держазамовлення за результатами широкого конкурсу. За словами очільниці МОНу, 4 з 5 регіональних університетів збільшили кількість держзамовлення. Це свідчить про те, що ЗВО залучають студентів цікавими освітніми програмами і хорошою підготовкою кваліфікованих фахівців. 

Особливу увагу пані Гриневич наголосила на категорії пільговиків: 

Сьогодні, останній день, коли вступники, які мають право на переведення можуть звернутися до реалізації свого права із підтверджуючими документами. Тобто, це такі, які вступили до ЗВО, але не отримали держзамовлення. 

Ви можете дізнатись ще більше інформації і статистики щодо цьогорічного вступу, переглянувши документ нижче: 

Нагадаємо, Кабінет Міністрів створив державну установу «Український інститут розвитку освіти». 

До ЗНО з ІСПАНСЬКОЇ МОВИ залишилося:
0
7
міс.
1
1
дн.
2
1
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації (лист МОН № 4/2181-19 від 30.09.2019 р.).

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Олімпіада «Всеосвіта Осінь – 2019»