Перша Леді ініціювала дискусію щодо шкільного харчування – і прокоментувала відгуки дописувачів

Напередодні впровадження пілотного проєкту реформи шкільного харчування, яким опікується дружина Президента України, Олена Зеленська ініціювала соцмережеве громадське обговорення ідей реформи – а наразі прокоментувала пропозиції й зауваження дописувачів.

 

1. Пропозиція дописувачів щодо подачі в школах щодня свіжих овочів та фруктів

Підтримую на 100% і обов’язково врахую, – відповіла на пропозицію коментаторів Олена Зеленська.

 

2. Що Перша Леді в своєму проєкті мала на увазі під «корисними снеками»?

Корисні снеки – це горіхи, сухофрукти, – відповіла коментаторам Олена Володимирівна. – На жаль, у шкільних буфетах таких продуктів майже немає.

Натомість без проблем можна купити чіпси, сухарики, локшину швидкого приготування, газовані солодкі напої, висококалорійні шоколадні батончики.

 

3. Хто контролюватиме якість продуктів і страв у шкільних їдальнях?

МОЗ спільно з МОН завершують розробку «Національної стратегії щодо розбудови безпечного та здорового освітнього середовища».

Один з компонентів стратегії – організація харчування у закладах освіти, і, сподіваюсь, під час її реалізації система контролю якості буде переглянута та вдосконалена, – анонсує Олена Володимирівна.

 

4. «Молочка»: є плюси, але є мінуси

А от ідея доповнення шкільного меню новими молочними та кисломолочними продуктами (звісно, без цукру, барвників і ароматизаторів), озвучена Першою Леді, викликала у соцмережах бурхливу дискусію:

Прозвучало багато аргументів за «молочку» у шкільному харчуванні, але не менше й аргументів проти, – спостерігає у фейсбуці Олена Зеленська. – Всі вони вагомі й обов’язково будуть враховані. Особливо зважаючи на збільшення випадків непереносимості лактози.

Вирішальне слово буде за педіатрами та дієтологами. А також за МОЗ, без позитивного висновку якого неможливо впровадити програму.

Також пані Зеленська отримала зауваження, що в багатьох випадках діти відмовляються пити молоко та виливають його. Про це Перша Леді зауважила, що завдання держави – надати можливість, а скористатися нею чи ні – діти мають право вирішити самі.

Нарешті, Олена Володимирівна виступає й за осучаснення нормативної бази,  якою керуються їдальні навчальних закладів. А саме:

  • Постанови Кабміну № 1591 «Про затвердження норм харчування у навчальних та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку» (2004).
  • Наказу МОЗ «Про затвердження порядку організації харчування дітей у навчальних та оздоровчих закладах» № 242/329 (2005).

Наявні норми рекомендують до споживання дітьми лише молоко та два кисломолочні продукти: сир кисломолочний, сметану, – дивується обмеженості переліку пані Зеленська. –

МОЗ працює над оновленням нормативної бази, і розроблений ним проект наказу дещо розширює та конкретизує цей перелік: нежирні молоко та кисломолочні продукти, сметана, сир середньої жирності, а також рекомендує до продажу у буфетах молоко та молоко вітамінізоване у промисловій порційній упаковці, йогурт, кефір, ацидолакт, наріне.

Той самий документ уже містить і рекомендації щодо харчування дітей з особливими дієтичними потребами, як-от непереносимість лактози. Для них мають застосовуватися спеціальні харчові продукти: безлактозні молоко та кисломолочні продукти; напої на основі сої, рису, вівса, кукурудзи, гречки, горіхів або мигдалю, – додає Перша Леді.

 

Читайте також: МОН cтворило пам’ятку «Харчування в закладах освіти – права батьків»


Нагадаємо, кулінарний експерт Євген Клопотенко став одним із головних спікерів онлайн-конференції «Всеосвіти» та розповів про харчування у школах по-новому.

Ви можете переглянути відеозапис із Євгеном Клопотенком повністю: https://youtu.be/S-sVVtqo4tg?t=835

А також, якщо ваша школа вже приєдналась до руху «Cult Food» ви можете встановити відповідну позначку. Така функція дозволяє побачити кількість шкіл, приєднаних до цих програм та дізнатись про них іншим вчителям та батькам. 

#Зеленська #Cult_Food #нове_харчування #їдальня

Джерело: fb-сторінка Олени Зеленської

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

До ЗНО з БІОЛОГІЇ залишилося:
0
3
міс.
1
3
дн.
1
8
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!