Новини
836
22 липня 11:17

Педагоги в ІРЦ отримуватимуть надбавки до посадового окладу не менше 25% – рішення Уряду

Інклюзивно-ресурсні центри в Україні впроваджуватимуть європейські стандарти безбар’єрності.

Кабінет Міністрів України на виконання Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні до 2030 року, розробленої в межах ініціативи Першої леді Олени Зеленської, удосконалив роботу інклюзивно-ресурсних центрів. Відповідне рішення Уряду схвалено на черговому засіданні, 21 липня 2021 року.  Про це повідомляє Міністерство освіти і науки України.

Розвиток мережі ІРЦ стартував ще у 2017 році. Вона формується для того, щоб замінити застарілу систему психолого-медико-педагогічних консультацій.  

Документом визначено зміни насамперед до Положення про інклюзивно-ресурсний центр та інших нормативно-правових актів, а саме:

  • інклюзивно-ресурсним центрам дозволено мати філії та використовувати мобільні ІРЦ.

  • усунено норми щодо нижньої межі віку дитини для проведення комплексної оцінки потреб. Якщо раніше центри опікувались дітьми віком від 2 до 18 років, то відтепер звертатися до них зможуть батьки дітей від народження, а також молоді люди віком від 18 років, якщо в них виникають особливі освітні потреби;

  • уточнено завдання ІРЦ. Зокрема, усунено норми, які призводили до дублювання функцій з надання психолого-педагогічних, корекційно-розвиткових послуг у закладах освіти;

  • встановлено, що до штатного розпису ІРЦ запроваджуються додаткові посади фахівців (консультантів) із розрахунку 0,5 ставки на кожну додаткову тисячу дитячого населення, яке проживає на території відповідної територіальної громади;

  • підвищено статус фахівців ІРЦ. Тепер вони матимуть статус фахівців ІРЦ (консультантів).  Пропонується встановити керівнику (директору) інклюзивно-ресурсного центру, завідувачу філії інклюзивно-ресурсного центру 16-й тарифний розряд, фахівцю (консультанту) інклюзивно-ресурсного центру – 15-й тарифний розряд (на сьогодні встановлені 14-й та 15-й тарифні розряди відповідно);

  • з 1 січня 2022 року для педагогів у ІРЦ встановлені надбавки до посадового окладу не менше 25%;

  • Тривалість робочого тижня в педагогів ІРЦ скорочено з 40 до 36 годинВимогу про 18 годин безпосередньої роботи з дітьми скасовано.

Також посилено вимоги щодо дотримання безбар'єрності приміщень та будівель ІРЦ.

Вас також може зацікавити такий матеріал: Прості методи складного інклюзивного навчанняБеріть участь у всеукраїнській науково-практичній онлайн-конференції  від «Всеосвіти» Освітній практикум: безбар’єрне освітнє середовище для дітей з особливими освітніми потребами.

Експерти розкажуть учасникам про особливості створення безбар’єрного середовища закладу освіти, що було б найсприятливішим для адаптації дітей з інвалідністю в умовах освітнього середовища, а також нададуть методичну допомогу педпрацівникам закладів освіти щодо організації надання психолого-педагогічних та корекційно-розвивальних послуг.

Підвищуйте свою кваліфікацію разом зі «Всеосвітою»!

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.