Зараз в ефірі:
Вебінар:
«
Порядок передавання документів на зберігання до архіву закладу освіти
»
Взяти участь Всі події
Новини
325
30 листопада 2021 о 16:41

Освітній відеокурс «Все, що потрібно знати про інвалідність». Чому це важливо знати кожному

Курс порушує соціально важливі питання, щодо яких у нашому суспільстві досі є стереотипи та упередження.

Брак інформації – один з найбільших бар’єрів до розвитку та впровадження якісного інклюзивного середовища. Часто люди уникають спілкування з людьми з інвалідністю не тому, що погано до них ставляться, а тому, що просто не знають, як робити це коректно. Через страх образити, неправильно звернутися, суспільство може відводити очі від людей з інвалідністю. 

Львівська громадська організація «Майстерня Мрії» розробила та презентувала безоплатний освітній відеокурс «Чесно. Коректно.Просто: Все, що потрібно знати про інвалідність», що складається з восьми освітніх відео на теми, які пояснюють, що таке інвалідність та яку термінологію використовувати, щоб коректно про неї говорити, які права та свободи мають люди з інвалідністю і як забезпечити умови для користування ними.

«Майстерня Мрії» – це центр денного перебування для молоді з ментальними порушеннями, в якому хлопці та дівчата, які мають аутизм, синдром Дауна чи різні порушення когнітивного розвитку, проводять час разом. Відвідувачі центру разом з асистентами та волонтерами розвивають побутові навички, займаються творчістю, відвідують екскурсії та організовують власні заходи. Окрім цього, «Майстерня Мрії» займається супроводом сімей, де є дитина з інвалідністю та адвокацією питання інвалідності на державному рівні.

Нам здається, що в Україні тема інвалідності часто замовчується. Її або намагаються уникнути, або прикрасити, або ще щось, тільки б не говорити нормальними словами про нормальні речі. У цих відео ми розповідаємо, як комунікувати з людьми з інвалідністю так, щоб не робити акцент на інвалідності, не боятися її, не пропонувати непотрібну допомогу. Як робити так, щоб всім було комфортно під час спілкування, – розповідає керівниця центру денного перебування «Майстерня Мрії» Галина Штогрин.

Команда «Майстерні Мрії» підготувала освітній курс разом зі спеціалістами-консультантами. Зокрема це громадські активісти, лідери «Групи активної реабілітації» Віталій та Уляна Пчолкіни; громадський діяч, співзасновник Освітнього центру з прав людини у Львові Володимир Бєглов; спеціалістка з прав осіб з ментальною інвалідністю Кристина Висоцька та правозахисниця Ніна Хома.

Цей курс потрібен для того, щоб нагадати, що ми всі живемо в суспільстві, і поруч з нами є дуже різні люди. І всіх нас об'єднують права людини. Наш курс допоможе  зруйнувати суспільні стереотипи і бар'єри,  зробити суспільство більш відкритим до людей з інвалідністю. Адже часто ми відштовхуємо або боїмося саме того, про що мало знаємо. Маю надію, що цей курс допоможе комусь дізнатися щось нове, а комусь згадати те, що забулось, – розповідає керівниця громадської організації «Майстерня Мрії» Анна Іванічева.

Програма курсу складається з восьми відеолекцій на теми:

  • Що таке інвалідність (Лекція 1);

  • Трактування інвалідності в історії (Лекція 2);

  • Слова мають значення (Лекція 3);

  • Бути поруч (Лекція 4);

  • Аутизм (Лекція 5);

  • Синдром Дауна (Лекція 6);

  • Не нашкодь! (Лекція 7);

  • Права і свободи (Лекція 8);

Курс буде корисним вчителям, викладачам, методистам, близьким та рідним людей з інвалідністю та всім, хто прагне знати більше про права людини, про те, як правильно взаємодіяти та комунікувати в соціумі з людьми з інвалідністю. 

Зареєструватися на курс: https://vseosvita.ua/education/chesno-korektno-prosto-vse-shcho-varto-znaty-pro-invalidnist-552.html

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.