до бібліотеки курсів

Курс «Чесно. Коректно. Просто: Все, що варто знати про інвалідність»

568 слухачів

зараз проходять цей курс

0 користувачів

успішно завершили навчання

Автор курсу

Анна Іванічева

ГО "Майстерня Мрії", керівниця громадської організації

Галина Штогрин

ГО "Майстерня Мрії", керівниця центру денного перебування

Анотація

Курс «Чесно. Коректно.Просто: Все, що потрібно знати про інвалідність» складається з восьми освітніх відео на теми, які пояснюють, що таке інвалідність та яку термінологію використовувати, щоб коректно про неї говорити, які права та свободи мають люди з інвалідністю і як забезпечити умови для користування ними.

Аудиторія проєкту – вчителі, викладачі, методисти, медійники, бізнес, близькі й родичі людей з інвалідністю та всі, хто прагне знати більше про права людини, про те, як правильно взаємодіяти та комунікувати в соціумі з людьми з інвалідністю.

Команда «Майстерні Мрії» підготувала освітній курс разом зі спеціалістами-консультантами. Зокрема це громадські активісти, лідери «Групи активної реабілітації» Віталій та Уляна Пчолкіни; громадський діяч, співзасновник Освітнього центру з прав людини у Львові Володимир Бєглов; спеціалістка з прав осіб з ментальною інвалідністю Кристина Висоцька та правозахисниця Ніна Хома.

«Майстерня Мрії» ( https://maysternia-mriyi.com.ua/ ) – це центр денного перебування для молоді з ментальними порушеннями, в якому хлопці та дівчата, які мають аутизм, синдром Дауна чи різні порушення когнітивного розвитку, проводять час разом. Відвідувачі центру разом з асистентами та волонтерами розвивають побутові навички, займаються творчістю, відвідують екскурсії та організовують власні заходи. Окрім цього, «Майстерня Мрії» займається супроводом сімей, де є дитина з інвалідністю та адвокацією питання інвалідності на державному рівні.

Програма

  • Що таке інвалідність (Лекція 1)

  • Трактування інвалідності в історії (Лекція 2)

  • Слова мають значення (Лекція 3)

  • Бути поруч (Лекція 4)

  • Аутизм (Лекція 5)

  • Синдром Дауна (Лекція 6)

  • Не нашкодь! (Лекція 7)

  • Права і свободи (Лекція 8)

Навчальний план

Найменування розділів, модулів, тем Вид контролю

Модуль 1. Чесно. Коректно. Просто: Все, що варто знати про інвалідність

Вид контролю: Контроль відсутній