Останні 4 кроки абітурієнта

3886
25 липня 2019 о 19:59
Вступна кампанія добігає кінця і дуже скоро статус «Абітурієнт» для вступників залишиться в історії. Розповідаємо про фінальні кроки, які відділяють вас від студентства.

Зовсім скоро, у цю п’ятницю, 26 липня стануть відомими імена щасливчиків, які вступили на бюджет до закладів вищої освіти. Абітурієнти, які навпроти своєї заяви в електронному кабінеті побачать такий бажаний статус «Рекомендовано до зарахування», претендуватимуть на навчання у виші коштами державного бюджету. Чому «претендуватимуть»? Тому що вступник, аби його включили до наказу, має зробити ще декілька важливих кроків. І звісно ж, ми підготували для вас інструкцію, щоб жоден пункт для вас не був секретом.

Отож, ви виявили навпроти своєї заяви статус «Рекомендовано до зарахування», наші вітання! Але не поспішайте кидати клич усім сусідам своїми радісними криками. До цього ще залишилось 4 пунктів:

 Крок №1 
Підготуйте необхідні документи

Для включення вас до наказу ви маєте подати оригінали пакету документів. Перелік майже ідентичний до того, який ви завантажували до власного електронного кабінету на платформі ЄДЕБО. Отож, коли збиратиметесь їхати до вашої майбутньої альма-матер на наступні декілька років, покладіть із собою:

 • документ, що посвідчує особу та громадянство
  Це може бути паспорт громадянина України (1, 2, 11 сторінки), ID-картка із реєстрацією про місце проживання та ідентифікаційний код.
 • копію документа, що посвідчує особу
  Звісно ж, ви не подаватимете оригінал паспорта (або інших документів, що посвідчують особу) до закладу вищої освіти, він вам ще знадобиться. Тому тут допоможуть копії, які приймальна комісія має звірити з оригіналом, поставити позначку та печатку і вуаля! Паспорт–«Добі» може бути вільним.
 • оригінал документа про освіту та додаток до нього
  На час навчання у виші, ваші документи про здобуття повної загальної середньої освіти знаходитимуться у відділі документообігу (або його аналогах). Після завершення навчання у закладів, вам повернуть ці документи.
 • копію військово-облікового документа
  Йдеться про сканкопію військово-облікового документа для військовозобов`язаних – квиток або посвідчення про приписку (крім випадків, передбачених законодавством). Також військовозобов’язаним варто узяти із собою оригінал військово-облікового документа.
 • сертифікати ЗНО
  Сертифікати варто подавати з роздрукованими балами незалежного тестування (цьогоріч враховуються результати 2017, 2018 та 2019 років (іноземна мова – 2018 або 2019 року).
 • фотокартки
  4 кольорові знімки розміром 3x4 см.
 • інші документи
  Якщо такі передбачені правилами прийому конкретного закладу вищої освіти.

Увесь цей пакет документів зазвичай подається у палітурці на зав’язках або у теці-швидкозшивачі, але інколи заклади освіти користуються іншими предметами для зберігання інформації.


 Крок №2 
Правильно розрахуйте час

Якщо ви живете неблизько від закладу, де скоро навчатиметесь, потурбуйтесь про те, щоб встигнути подати документи. Для зарахування ви маєте до 18:00 31 липня особисто прибути до вишу та подати оригінали.

Якщо вам здається, що у вас є чимало часу, адже від 26 до 31 липня – ледь не тиждень, тоді подивіться на календар! Фактично, ви маєте лише 26 липня (п’ятниця), а потім – ще три дні з 29 до 31 липня (пн-ср). І все! Тому будьте обачними і не пропустіть свій шанс через неуважність. Кожен вступник може отримати лише одну рекомендацію на бюджет. Ті, хто не виконають вимоги до зарахування, не отримають бюджетне місце у 2019 році.


 Крок №3 
Подайте оригінали документів

При поданні оригіналів до приймальної комісії ви пред’являєте:

 • документ, що посвідчує особу та громадянство (паспорт громадянина України / паспорт громадянина України для виїзду за кордон / інший документ, який засвідчує особу і громадянство);
 • підготовлену теку з документами;
 • військово-обліковий документ для військовозобов`язаних.

Після надання оригіналів, статус заяви змінюється на «Включено до наказу». Цей надпис свідчить про те, що вступника зараховано на навчання до вишу. Зарахування вступників триватиме до 12:00 1 серпня. Якщо зміна статусу не відбулась, необхідно звернутися до приймальної комісії.


 Крок №4 
Та почнуться радощі!

Ну, тепер нарешті ви можете зіпсувати сусідам стелю! Зараз, коли омріяний бюджет вже точно у вашій кишені – саме час радіти. Дуже скоро на вас чекають безліч незвичайних відкриттів та солодкий присмак студентського життя.

Приймайте вітання та насолоджуйтесь заслуженим відпочинком! Увесь останній місяць літа – для вашого задоволення.


У тих вступників, які не отримають рекомендації на бюджет, 26 липня статус напроти всіх заяв залишиться «Допущено до конкурсу». Усі ці заяви автоматично братимуть участь у конкурсі на контракт.

У разі отримання рекомендації на контракт напроти таких заяв статус зміниться на: «Рекомендовано до зарахування (навчання за кошти фізичних і юридичних осіб)». Цей статус може з’явитись навпроти кількох заяв – вступник матиме можливість самостійно визначити, яку саме пропозицію обрати.

Для вступу на контракт вам також треба буде подати пакет документів до вишу, кінцеву дату прийому визначає заклад вищої освіти, але загалом зарахування на контракт може тривати до 30 вересня.


Вам також може стати у пригоді:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Видавництво «Всеосвіта» є незалежним, офіційно зареєстрованим ЗМІ. Ми не підтримуємо жодну політичну партію. Головна мета – прозоре та різнобічне висвітлення усіх подій, що відбуваються у сфері освіти.

Сподобався матеріал? Поділіться та залишете коментар!

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Сертифікат від «Всеосвіти» відповідає п. 13 постанови КМУ від 21 серпня 2019 року № 800 (із змінами і доповненнями, внесеними постановою КМУ від 27 грудня 2019 року № 1133)

Обрати Курс або Вебінар.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.


Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!

Всеосвіті 3 роки!

Святкуємо гучно та з подарунками!

+ 10 подарункових боксів з фірмовими товарами від «Всеосвіти»!

+ 10 подарункових боксів з фірмовими товарами від «Всеосвіти»!

до розіграшу подарунків залишилось
00
00
00
00