Головне меню порталу
Центр міжнародних проєктів «Євроосвіта», спільно з міжнародною групою експертів IREG Observatory on Academic Ranking and Excellence, оприлюднив цьогорічний академічний рейтинг закладів вищої освіти України «Топ-200 Україна 2019».
Під час укладання рейтингу, експерти базувалися на сучасних тенденціях розвитку університетів, сформованих міжнародною Конференцією IREG 2019 «Академічні рейтинги: виклики й проблеми для вищої освіти». ця важлива освітня подія цьогоріч пройшла 8-10 травня в найстарішому університеті Європи – Університеті Болоньї (Alma Mater Studiorum Universita di Bologna).
Рейтинг «Топ-200 Україна» складався після аналізу двох показників:
Згідно з укладеним рейтингом, на першому щаблі опинився Київський національний університет імені Тараса Шевченка, який цьогоріч зрушив з першої сходинки Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського».
На третьому місці, як і торік, розташувався Харківський національний університет імені Василя Каразіна. Найкращим університетом західної України став Національний університет «Львівська політехніка», що пересунув з четвертої сходинки на п’яту Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут».
Повний рейтинг можете переглянути у документі:
Розрахунок індексу
Відповідно до використаної методики розрахунку коефіцієнту вишу (ґрунтується на Берлінських принципах ранжування університетів), діяльність закладу вищої освіти оцінюється за допомогою інтегрованого індексу — Iз.
Цей показник розраховується за формулою з трьома комплексними складовими:
Iз = Iнп (40%) + Iн (25%) + Iмв (20%)
Iнп — індекси якості науково-педагогічного потенціалу.
Iн — індекс якості навчання.
Iмв — індекс міжнародного визнання.
Для формування зазначених індексів застосували 30 індикаторів прямого виміру. До них належать:
Тенденції вищої освіти в Україні
Для цьогорічних тенденцій сучасної вищої освіти характерна інтернаціоналізація вишів. Помітно зросла академічна мобільність, та збільшилась кількість учасників спільних програм з європейськими університетами та університетами Китаю. Однак загальна кількість студентів та викладачів, які реально брали участь в академічній мобільності, ще залишається досить низькою у порівнянні з університетами Європи.
Оцінювання ж експертами двох категорій – «якість науково-педагогічного потенціалу» та «якість навчання» (усього 15%) – проходило за кількома критеріями:
За висновками експертів, які брали участь у підготовці цьогорічного рейтингу «Топ 200 Україна 2019», майже сталою залишилась тенденція великого розриву між потребами ринків праці України й результатами роботи університетів за моделлю сучасних знань, головними компетенціями та практичною якістю підготовки фахівців.
Посилання на Центр міжнародних проєктів «Євроосвіта»: http://www.euroosvita.net/
Будь ласка, оцініть новину!
Користувач:
Красовська Олена ІгорівнаВсеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам
Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.
Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.