Основні правила поведінки з дітьми, які мають інвалідність

Засновниця проєкту “Бачити Серцем” Олеся Яскевич розповідає про те, як необхідно говорити з дітьми, які мають інвалідність.

Навчання через карантин не має перериватися. Більшість шкіл перейшли на зручний для них формат в онлайні. Не має завершуватися навчальний процес і для дітей та підлітків з інвалідністю.

Більшість дітей та дорослих з комплексними порушеннями розвитку не можуть відстоювати свої права та інтереси. 

Олеся Яскевич надає рекомендації, які можуть стати основою в спілкуванні з дитиною зі складною формою інвалідності:

«Я завжди говорю, що саме ми, батьки чи опікуни, –  адвокати наших дітей, і саме від нашого ставлення до дитини залежить поведінка оточуючих», — говорить Олеся Яскевич

 

✔️ Ніколи не обговорювати дитину в її присутності

Те, що у дитини комплексне порушення розвитку, не означає, що вона не чує і не розуміє.

Навіть, якщо їй не відомо значення конкретних слів, дитина чує інтонацію, тембр та настрій батьків. Ніколи не говоріть про дитину в третій особі, це велика до неї неповага.

✔️Дозвольте дитині бути самостійною та дайте право вибору.

У кожної людини повинен бути вибір і право на незалежність. Нехай малеча пробує, помиляється та ризикує. Дітям потрібно відчувати себе вільними.

Дітям необхідно допомогти обрати, яку футболку одягти або який сік пити – це не складно, а для дитини впевненість у своїх силах і розуміння, що з нею рахуються та у неї є свої права, — підкреслює Олеся.

✔️ «Синдром колготок»

Попри те, що фактичний рівень розвитку дитини може бути значно нижче норми для її віку, це не означає, що 12-15 річного підлітка потрібно наряджати, як трирічну дитину.

Потрібно намагатися підбирати одяг, музику, захоплення, фільми чи ігри, які відповідають біологічному віку дитини.

І найголовніше — потрібно завжди пам'ятати, що будь-яка дитина, навіть з найскладнішою формою порушення, може розвиватися, якщо в неї вірити, — підсумувала Засновниця проєкту «Бачити Серцем» Олеся Яскевич.

Вірте у своїх дітей, підтримуйте та любіть, їм це дуже важливо.

Джерело: https://vse.ee/der


Але не забувайте, що у Вас завжди під рукою є помічник від «Всеосвіти» — це ВЕБІНАРИ. 

Наші чудові спікери завжди готові прийти вам на допомогу. Під час карантину ви можете пізнавати нове — переглядаючи наші вебінари.

Легко, цікаво, а головне ДИСТАНЦІЙНО!

Для того, щоб дистанційне навчання було максимально ефективним, його потрібно правильно організувати за допомогою системи організаційних, технічних, програмних та методичних заходів. 

МЕТА ВЕБІНАРА:

Надати практичні поради з налагодження освітнього процесу шляхом застосування у навчанні сучасних інформаційно-комунікаційних технологій.

Працюючи в інклюзивних класах, ми доволі часто стикаємося з ситуаціями коли треба швидко діяти, правильно реагувати, бути креативними і взагалі намагаємося весь час бути на один або два кроки попереду освітнього процесу і все контролювати, задля цікавого та пізнавального уроку для всіх дітей. 

МЕТА ВЕБІНАРА:

Надати фахівцям які працюють в інклюзивних класах практичні поради та досконало розібрати ситуативні моменти уроків, щоб працівники освіти змогли використати свої вміння на практиці.

В умовах переходу закладів освіти на інклюзивну форму навчання практично кожен садочок, школа приймає у свою родину дітей, які мають аутичні форми порушень. Досить часто особлива дитина має потенціальні можливості для адаптації в соціумі.

МЕТА ВЕБІНАРА:

Сформувати розуміння особливостей педагогічних підходів в роботі з дітьми, які мають аутичні розлади.

Різноманітні вебінари ви можете переглянути на нашому сайті: https://vse.ee/cup


 

Можливо, вас зацікавить: 

МОН не проводитиме перевірку закладів освіти до кінця навчального року

Як вести класний журнал на карантині: пояснює Любомира Мандзій

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Видавництво «Всеосвіта» є незалежним, офіційно зареєстрованим ЗМІ. Ми не підтримуємо жодну політичну партію. Головна мета – прозоре та різнобічне висвітлення усіх подій, що відбуваються у сфері освіти.

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.