Обрано першого українського освітнього омбудсмена!

Хто він, новий захисник прав учнів та вчителів?

Сьогодні,12 липня,  міністерка освіти Лілія Гриневич публічно заявила хто займатиме посаду освітнього омбудсмена. Віднині права учнів та вчителів захищатиме директор київської спеціалізованої школи № 148 Сергій Горбачов. Очільниця Міносвіти обрала кандидатуру пана Сергія з-поміж трьох фіналістів конкурсного відбору на цю посаду.

Кожен із трьох претендентів, за словами Лілії Михайлівни, справжній фахівець. Зокрема, Ірина Яковець – професійний юрист з досвідом роботи зі складними підлітками в межах системи пробації, а Олеся Ващук має досвід правозахисної діяльності.

Сьогодні саме той день, коли я маю повідомити про своє рішення щодо вибору освітнього омбудсмена. Мушу сказати, що це було непросто. Закон передбачає, що міністр може призначити будь-яку людину, яка відповідає критеріям, на цю посаду. Але ця посада настільки важлива для суспільства, і всіх цікавить, хто буде освітнім омбудсменом, що ми вирішили провести публічний відбір на засадах конкурсу, – пояснила міністерка.

Однак, вирішальним чинником, який  і вплинув на остаточне рішення міністерки, стала причетність пана Сергія до системи освіти та розуміння тонкощів освітньої реформи:

Освітнім омбудсменом вже найближчим часом стане Сергій Горбачов. По-перше, він добре знає систему освіту зсередини, а також глибоко розуміє суть реформи Нова українська школа. Сергій Іванович єдиний з кандидатів має сформоване розуміння того, що таке педагогіка партнерства. І нам дуже важливо, щоб ця посада, і він має це зробити, щоб вона не перетворювалась на ще один каральний орган, який шукатиме винних, а ця посада має стати осередком довіри та цивілізованого вирішення конфліктів, – пояснила Лілія Гриневич.

Також серед професійних чеснот обраного кандидата – успішний досвід менеджера в освіті, високий рівень довіри громадських та міжнародних організацій, долучених до впровадження реформи. Також Сергій Іванович має досвід успішної співпраці з Державною службою якості освіти, що працюватиме в партнерстві з освітнім омбудсменом. А що саме входитиме в обов’язки освітнього  омбудсмена дізнаєтесь в матеріалі.

Заочно познайомитися з першим освітнім омбудсменом України ви можете, переглянувши відеовізитівку Сергія Горбачова:

На думку пані Лілії, на українського омбудсмена чекає важка і кропітка робота – після офіційного призначення він має запустити роботу нового органу, що передбачає чимало бюрократії. Окрім того, пан Сергій повинен знайти та відібрати собі в команду 15 фахових працівників. Роботи й справді немало, але побажаємо сил та наснаги тому, хто піклуватиметься про збереження прав і свобод освітян та школярів.

Посилання на МОН: https://mon.gov.ua

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.