Омбудсмен на варті освіти!

Першочерговою справою є створення органу, до якого могли б звернутися громадяни нашої держави, аби сповістити про порушення в освітній системі.

Міністерство освіти і науки України на засідання уряду ухвалило постанову, згідно з якою, починаючи з 1 січня 2019 року, запрацює служба освітнього омбудсмена. Робота цього органу буде спрямована на захист прав учнів та вчителів у сфері освіти. Також омбудсмен стежитиме за умовами навчання для дітей з особливими освітніми потребами.

МОН також сформулював регламент роботи відомства. Отримані скарги розглядатимуться не довше 1 місяця. За цей час працівники установи вирішуватимуть наскільки обґрунтованими є претензії. Після розгляду звернення, відомство в обов’язковому порядку має надати письмову відповідь – рішення служби. Якщо скарга виявиться достатньо аргументованою, то освітній омбудсмен має вжити заходів для відновлення та захисту прав постраждалих, впродовж п’яти робочих днів.

Омбудсмен може надати потрібні роз‘яснення та рекомендації закладам та органам місцевого самоврядування, надати консультацію заявнику і навіть представляти його інтереси в суді, – пояснили у міністерстві.

Вимоги до особи, яка очолюватиме службу освітнього омбудсмена з 15 чоловік, доволі прості: громадянин України, що проживає на території держави не менше 5 років, має вищу освіту та відповідний досвід роботи, а також вільно володіє державною мовою. Освітньому омбудсменові дозволено поєднувати свою посаду лише з викладанням або творчістю.

Маємо надії, що робота відомства доповнить високоефективні підрозділи виконавчої влади та забезпечить стрімкий розвиток сфери освіти

Посилання МОН: https://mon.gov.ua

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Видавництво «Всеосвіта» є незалежним, офіційно зареєстрованим ЗМІ. Ми не підтримуємо жодну політичну партію. Головна мета – прозоре та різнобічне висвітлення усіх подій, що відбуваються у сфері освіти.

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.