Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Сьогодні відбувся
Вебінар:
«
Ефективність навчального процесу. «Живі» уроки
»
Взяти участь Всі події
Новини
87
18 грудня 2019 о 12:34
pdf Роздрукувати

Нове шкільне харчування: шляхи впровадження у школах

Рекомендації від Євгена Клопотенка, які допоможуть змінити харчування в їдальнях закладів освіти.

Харчування учнів у школах потрібно змінювати. Замість перевареного супу та розм’яклих котлет в їдальнях почали готувати корисні і смачні страви типу мінестроне, рагу з карі чи шпундри. Проєкт «Нового шкільного харчування», автором якого є популярний кулінарний експерт Євген Клопотенко, вже успішно працює в більш як 2 000 школах України.

Незважаючи на успішність проєкту сьогодні лишається чимало закладів освіти, які через певні труднощі не можуть впровадити культуру нового харчування. Які кроки допоможуть змінити харчування у школах? Детальніше про це розповів Євген Клопотенко.

Для початку потрібно зрозуміти, чому потрібно змінити шкільне харчування в Україні:

  1. Діти не їдять більшість страв зі старого збірника. Дослідження показали що більшість страв які подаються дітям залишаються на тарілках. Школярі просто не їдять страви якщо їх не задовільняють смакові якості продукту.
  2. Через те, що діти не їдять більшість страв зі старого збірника, вони вживають більше шкідливого фастфуду. Це несе за собою харчові отруєння та сприяє розвитку захворювань шлунково-кишкового тракту, ожиріння та інших захворювань.
  3. Світ не стоїть на місці. Старий збірник був створений у середині ХХ століття і лише декілька разів в нього вносили незначні поправки. Новий збірник увібрав у себе сучасні страви з різних куточків світу. Нові страви впливають на світосприйняття дітей, через страви вони знайомляться із різними культурами та країнами, що розширює їх мислення.

Євген Клопотенко не зможе приїхати в кожну їдальню, не зможе контролювати кожного кухаря, але я можу створювати інструменти, – підкреслив шеф-кухар. – Першим інструментом є Збірник рецептур страв, який містить 110 смачних рецептів.

Із збірником можна ознайомитися за посиланням: https://vse.ee/bex

Крім розвитку проєкту «Нового шкільного харчування» і створення відеорецептів для працівників їдалень, Євген Клопотенко розпочав формування Лідерів Cult Food.

Це про людей, які зможуть змінювати шкільне харчування. Ми отримали понад 600 заявок від осіб, які бажають приєднатися до цього руху. Наразі моєю командою було обрано 50 учасників, у кожному регіоні 2-3 людини, яких ми проведемо через зміни. Що це означає? Ми створили групу у вайбері і додали до неї 50 учасників-лідерів, яких я постійно консультуватиму. Після тримісячного тренінгу 50 лідерів стануть консультантами для людей в різних регіонах країни, – підсумував пан Клопотенко.

Основна інформація про «Нове шкільне харчування», етапи його впровадження та інша корисна інформація міститься на сайті проєкту: https://cultfood.info/. На головній сторінці користувачі можуть ознайомитися з кроками до змін харчування в школі. Їх наразі є вісім:

Крок 1: Приєднайтеся до спільноти однодумців в Viber-групі

Крок 2: Знайдіть 5-10 активних батьків-однодумців, які будуть робити зміни

Крок 3: Проведіть спільну зустріч та перегляньте відео з планом дій від з Є. Клопотенко – Відео та Додаток 1

Крок 4: Ініціюйте зустріч з директором з метою заохочення впровадження системи – Додаток 2

Крок 5: Організуйте ще одну зустріч з підприємством та директором, що надає послуги шкільного харчування у вашій школі – Додаток 3

Крок 6: Разом з дітьми запровадити День їдальні, під час якого намалювати будь-які страви зі Збірника, додати текст та наклеїти ці картини у їдальні.

Крок 7: Прочитати відповіді на часто задані питання: Обладнання, Заробітна платня, Держпродспоживслужба, КРУ, Тендери, Двотижневе меню, Департамент освіти, Спеції, Нормативні документи – Додаток 4

Крок 8: У разі виникнення питань, пишіть на електрону скриньку: cultfood.ek@gmail.com

Якщо ваш заклад освіти вже приєднався до проєкту «Нового шкільного харчування» ви можете встановити відповідну позначку у персональних налаштуваннях: https://vseosvita.ua/group?page=2&per-page=50

Це допоможе іншим користувачам дізнатись про проєкт та показати кількість шкіл-учасниць. 


Перегляньте вебінар Євгена Клопотенка про харчування у школах. Популярний кулінарний експерт відповідає на найпоширеніші запитання освітян та надає рекомендації щодо впровадження проєкту в школі. Переглядайте та замовляйте свідоцтво! 

Вебінар: https://vseosvita.ua/webinar/nove-skilne-harcuvanna-slahi-vprovadzenna-v-zakladah-osviti-126.html

Читайте також: У світі існує не лише олів'є і шуба: Євген Клопотенко про нове харчування

#нове_харчування #школа #учні #їдальня #вебінар

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.