Сьогодні відбувся
Вебінар:
«
Визначення освітніх труднощів першого рівня підтримки в освітньому процесі
»
Взяти участь Всі події
Новини
3512
7 грудня 2021 о 13:31

На Сумщині суд скасував наказ про відсторонення нещепленої вчительки

Жінка подала позов проти школи через відсторонення від роботи.

Роменський міськрайонний суд, що на Сумщині, скасував наказ про відсторонення від роботи нещепленої вчительки. Про це повідомляє Суспільне, з посиланням на інформацію кореспондента, який стежив за ходом слухання справи у суді.

Позивачка – вчителька англійської мови школи № 2 у Ромнах. Відповідачем у справі є директор Роменської ЗОШ №2. Суд проходив у спрощеному провадженні. На оскарження рішення є 30 днів.

У позові педагогиня посилалася на конвенцію з прав людини, на заборону дискримінації за будь-якими ознаками та на КЗпПУ ст. 25. Також вона зазначила, що урядом не оголошено надзвичайного стану через епідемію у державі, тому вакцинація є добровільною. Тому вона вимагала визнати незаконним наказ про її усунення під час дистанційного навчання, відновити її на роботі та виплатити гроші за час вимушеного прогулу.

Директорка школи на засіданні суду розповіла, що не видавати наказ не могла, бо виконувала урядову постанову. Керувалась й іншим:

Як керівник школи, я повинна була ще і піклуватися про дітей. Тому що відсутність 100% вакцинації загрожувала дистанційному навчанню, а це, дійсно, відбивається на наших дітях, – сказала вона.

Водночас директорка зазначила, що є рішення комісії з ТЕБ та НС та стаття 117 Конституції, де вказано: «Кабінет Міністрів України в межах своєї компетенції видає постанови і розпорядження, які є обов'язковими до виконання». Також посилаються на наказ МОЗ 153 – перелік професій, які підлягають обов'язковій вакцинації. Окрім того, інформація про щеплення не належить до інформації про діагноз або стан здоров'я.

Своєю чергою, на питання чому вирішили відстороняти від роботи, якщо навчання все одно дистанційне, директорка сказала, що у постанові Кабміну про форму навчання не йдеться. У разі не відсторонення невакцинованого працівника директору загрожував штраф до 170 тис. грн.

Після нарадчої кімнати, суд задовольнив позов частково: скасували наказ про відсторонення. Однак прохання про відшкодування грошей, які вчителька втратила за час, протягом якого не працювала – не задовольнили.

За словами директорки департаменту освіти Сумської облдержадміністрації Вікторії Гробової, в області на 6 грудня від роботи відсторонено 255 нещеплених працівників освіти.

Нагадаємо, відсторонення вчителів почалося 8 листопада. 

Вас також може зацікавити такий матеріал:  З 6 грудня посилились карантинні обмеження у «жовтій» зоні: як працюватимуть заклади освіти

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.