Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Використання електронних освітніх інструментів у процесі інтерактивного навчання: дошка Jamboard
»
Взяти участь Всі події
Новини
19387
23 липня 2020 об 11:49
pdf Роздрукувати

Можете бути впевнені, що діти 1 вересня сядуть за шкільні парти — Любомира Мандзій

Уряд ухвалив нову постанову щодо адаптивного карантину в Україні.

Заступниця міністра освіти Любомира Мандзій в ефірі телеканалу "Україна 24" пояснила, як будуть працювати школи в Україні з 1 вересня в умовах карантину.

Мандзій зазначила, що 22 липня було ухвалено нову постанову Кабінету міністрів щодо адаптивного карантину.

В залежності від рівня епідемічної ситуації, територія України буде розділена на певні рівні: зелений, жовтий, помаранчевий і червоний. Рішення про віднесення тієї чи іншої території до певної зони приймає Держкомісія техногенної безпеки та надзвичайних ситуацій. В разі, якщо ваша територія потрапить у зелений, жовтий або помаранчевий рівень — ви можете бути впевнені, що діти 1 вересня сядуть за шкільні парти. Тільки в червоному рівні є заборона відвідування установ освіти, — пояснила вона.

Нагадаємо, раніше ми говорили про те, що Україна ділитиметься на чотири зони: «зелену», «жовту», «помаранчеву» і «червону». Освітній процес буде заборонено в тих закладах освіти, які перебувають в «червоній зоні».

Якщо у вашій області є випадки захворювання, і ви розумієте, що захворюваність велика, це означає, що окремі території в області будуть відноситись до іншого рівня, — сказала заступниця міністра освіти.

Для тих шкіл, які з вищезазначених причин знаходитимуться на змішаному навчанні, МОН рекомендує:

 • мінімізувати кількість осіб, які одночасно перебувають в класі/аудиторії - поєднуючи очне навчання, онлайн навчання та самостійне навчання. Це можна робити синхронно (відеотрансляція) або асинхронно (відеозапис). Учитель комунікує з двома підгрупами одного класу, які почергово приходять у заклад освіти;

 • створити соціальне дистанціювання у класах/аудиторіях: розміщення учнів за партами на відстані не менше 1, 2 метри;

 • використовувати маски та антисептики;

 • мінімізувати пересування учнів/студентів між кабінетами/аудиторіями;

 • розробити у розкладі різний час початку, завершення занять та перерв для різних класів/груп (асинхронно);

 • використовувати запасні виходи, зробити розмітки на підлозі;

 • у закладах професійної (професійно-технічної) освіти заняття в аудиторії проводити ті, які неможливо провести дистанційно (лабораторні та практичні заняття);

 • проводити заняття з окремих предметів на відкритому повітрі;

 • у разі роботи груп продовженого дня — працювати з дотриманням усіх правил безпеки;

 • скасувати проведення масових заходів (святкових, спортивних та ін.), екскурсій та подорожей з учнями, студентами;

 • вести моніторинг та аналіз відвідування занять учнями та студентами (з метою раннього виявлення захворювань).

Про такі рекомендації Міністерства освіти і науки України написала на своїй сторінці фейсбук народна депутатка Наталія Піпа.


Вас також може зацікавити: Чергова заява: 1 вересня школи працюватимуть у звичайному режимі — Віктор Ляшко.

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.