Новини
20843
16 липня 2020 об 11:42

Школи в "червоній" зоні закриватимуться на карантин, - Віктор Ляшко

Головний санітарний лікар України розповів про навчання в умовах карантину.

Учора, 15 липня, Комітет ВРУ з питань освіти, науки та інновацій спільно з т.в.о. міністра освіти Сергієм Шкарлетом і головним санітарним лікарем Віктором Ляшко обговорювали початок навчального року в умовах карантину.

За словами санітарного лікаря, в залежності від епідемічної ситуації, Україна ділитиметься на чотири зони: «зелену», «жовту», «помаранчеву» і «червону». Освітній процес буде заборонено в тих закладах освіти, які перебувають в «червоній зоні». Також під час засідання Віктор Ляшко розповів про створення інтерактивної мапи, на якій відображатимуться всі регіони країни відповідно до певної зони. Незабаром така мапа з'явиться на офіційному сайті Covid-19.

Т.в.о. міністра освіти Сергій Шкарлет озвучив підготовку МОН до навчального року та озвучив 3 сценарії:

 1. Якщо в країні буде низький рівень захворюваності, відвідування шкіл дозволятиметься у звичайному режимі.

 2. Якщо високий рівень захворюваності – освітній процес відбуватиметься дистанційно.

 3. Якщо середній рівень захворюваності – освітній процес забезпечуватиметься в змішаній формі – дистанційно та в закладах освіти, з дотриманням соціальної дистанції та заходами гігієни.

Наразі в Україні найбільш вірогідним вважається третій сценарій. У такому разі, рекомендації щодо організації освітнього процесу будуть такими:

 • У пріоритеті - дотримання соціальної дистанції та використання засобів індивідуального захисту (за певних умов).

 • Скасування масових заходів і екскурсій.

 • Проведення зборів педколективів у дистанційній формі.

 • Запобігання скупчення великої кількості людей.

 • Розмежування потоків школярів, в залежності від їх віку.

 • Рекомендоване проведення окремих видів занять на свіжому повітрі та застосування комбінованого навчання.

 • Особам з групи ризику (з хронічними, легеневими, розладами імунної системи, захворюванням на цукровий діабет, тощо) буде рекомендовано продовжити форму освіти, що максимально відповідає потребам їх захисту: екстернатна форма чи дистанційне навчання.

 • Повністю дистанційна форма навчання для молодшої школи застосовуватися не буде, оскільки визнана неприйнятною.

 • Заклади освіти закриватимуться на карантин на 14 або 7 днів (рішення ще не ухвалено).

 • Вчителям не будуть щотижня робити тести на виявлення коронавірусу.

 • Іноземні студенти зможуть приїхати в Україну та навчатися.

За словами пана Шкарлета, невдовзі Міносвіти надішле закладам освіти рекомендації щодо організації навчання в умовах пандемії після того, як отримає їх від санітарної служби. Також він зазначив, що навчання в школах, ймовірно, відбуватиметься у дві зміни:

Є рекомендації щодо можливості визначення різного часу початку та закінчення занять для різних класів і груп. Необхідно забезпечити використання у школах розмітки на підлогах, що забезпечує організацію двостороннього руху коридорами, виокремити зони переміщення для різних вікових категорій учнів, а також розглядається пропозиція із запровадження першої та другої зміни навчання.

Але, хочу зазначити, що будь-які заходи керівник закладу освіти ухвалює разом з управлінням освіти. 

Читайте також:

Курс на змішане навчання: 3 ефективні кроки від Гриневич

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Видавництво «Всеосвіта» є незалежним, офіційно зареєстрованим ЗМІ. Ми не підтримуємо жодну політичну партію. Головна мета – прозоре та різнобічне висвітлення усіх подій, що відбуваються у сфері освіти.

Сподобався матеріал!?