Новини
436
18 червня 18:42

МОН та Держприкордонслужба сприятимуть вступникам з ТОТ під час перетину кордону

Документальним підтвердженням мети в’їзду для вступу до закладів освіти, може бути Запрошення, отримане через освітні центри окупованих територій.

До освітніх центрів «Донбас-Україна» та «Крим-Україна» продовжують надходити звернення щодо випадків заборони окупаційною владою перетину КПВВ особами, які проживають на тимчасово окупованій території України і хочуть навчатися у закладах освіти на території, підконтрольній українській владі. Про це повідомляє на своїй фейсбук-сторінці міністр освіти і науки Сергій #Шкарлет.

У зв'язку з тим, що абітурієнти вимушені перетинати державний кордон України без дотримання встановлених норм, за що чинним законодавством передбачає адміністративну відповідальність, #МОН звернулося до Держприкордонслужби та отримало відповідь про готовність прикордонників сприяти розв’язанню проблеми.

Адміністрація Державної прикордонної служби України рекомендувала органам охорони державного кордону під час ухвалення рішень у справах про адміністративні правопорушення, розглядати мету в’їзду на підконтрольну територію для вступу до #ЗЗСО та супровід вступника як обставину, що відповідно до статті 22 КУпАП, визначає малозначність вчиненого адміністративного правопорушення та може звільнити особу від адміністративної відповідальності.

Документальним підтвердженням мети в’їзду для вступу до закладів освіти, крім іншого, може бути Запрошення, отримане через освітні центри «Крим-Україна» та «Донбас-Україна».

Хочу висловити вдячність ДПС України за сприяння процесу надання освітніх послуг для осіб з тимчасово окупованої території та забезпечення реалізації ними гарантованого Конституцією України права на освіту, – зазначив Шкарлет.

Нагадаємо, нещодавно окупанти не пропускали абітурієнтів з ТОТ, які виявили бажання навчатись у закладах вищої освіти України.

Фотоматеріали взято з сайту Державна прикордонна служба України

Вас може зацікавити матеріал: На Донбасі окупанти закривають заклади освіти.

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.