Новини
1591
15 червня 18:20

На Донбасі окупанти закривають заклади освіти

Для продовження навчання діти будуть змушені діставатися до закладів освіти в інші населені пункти.

Окупаційні адміністрації на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей за вказівкою РФ закривають заклади освіти: школи, профтехучилища, технікуми та виші. Про це повідомила у своєму телеграм-каналі уповноважена #ВР з прав людини Людмила Денісова.

Уповноважена повідомляє: за інформацією правозахисних організацій, у 2021 році на #ТОТ будуть закриті та оптимізовані такі заклади освіти:

  • Свердловський професійний будівельний ліцей.

  • Свердловський коледж кулінарної майстерності.

  • Стаханівський педагогічний коледж.

  • Луганський професійно-технічний коледж.

  • Коледж технологій та дизайну.

  • Коледж Луганського державного педагогічного університету.

  • Ясинуватський коледж Донецької академії управління та інші.

Людмила Денісова також додає, що у містах Луганськ, Антрацит, Слов'яносербськ, Красний Луч, Свердловськ будуть закриті 5 шкіл, а ще 3 – реорганізовані.

Це призведе до порушення права на освіту дітей, які проживають на тимчасово окупованих територіях і не мають можливості виїхати на підконтрольну Уряду України територію, – наголошує Уповноважена з прав людини.

З метою продовження навчання діти будуть змушені діставатися до закладів освіти у інших населених пунктах, подекуди за десятки кілометрів!

Закликаю Моніторингову місію ООН з прав людини в Україні та Спеціальну моніторингову місію ОБСЄ в Україні відреагувати на факти порушення прав дітей на освіту з тимчасово окупованих територій Луганської та Донецької областей, – пише Денісова.

Нагадаємо, окупанти не пропускали з ТОТ абітурієнтів, які виявили бажання навчатись у закладах вищої освіти на території, підконтрольній українській владі.

Також вас може зацікавити матеріал: Випускники з тимчасово окупованих територій на час проходження ЗНО отримають місця для проживання

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.