Новини
535
14 червня 14:58

Окупанти не пропускають абітурієнтів з ТОТ: реакція МОН на перешкоди для вступників в українські виші

За порушення порядку в'їзду та виїзду передбачені певні адміністративні покарання.

Освітні центри «Донбас-Україна» та «Крим-Україна» отримують звернення про випадки блокування окупантами перетину лінії КПВВ (Контрольний пункт в'їзду-виїзду) особами, які проживають на тимчасово окупованих територіях України та виявили бажання навчатись у закладах вищої освіти на території, підконтрольній українській владі, повідомляє Урядовий портал.

Міністерство освіти і науки України засуджує дії окупаційної влади і наголошує на недопущенні порушень прав дітей вільно обирати заклад освіти для реалізації свого права на здобуття освіти.

Наразі громадяни України, які перебувають у зонах #ТОТ, вимушені перетинати державний кордон України без дотримання встановлених норм. За порушення порядку в'їзду та виїзду з тимчасово окупованої території України, а також за незаконний перетин кордону чинним законодавством України передбачені певні адміністративні покарання.

!

Вступники з ТОТ мають особисто подавати заяву до #ЗВО для вступу через освітні центри. У вступників, як правило, відсутні документи, що унеможливлює подання заяв електронними засобами зв’язку. Наразі в Україні не існує надійного та дієвого механізму дистанційного вступу громадян з тимчасово окупованих територій в аспекті забезпечення належної початкової ідентифікації таких вступників, забезпечення захисту їх персональних даних та подальшої їх аутентифікації при проведенні вступних випробувань, дотримання принципу рівності прав усіх вступників при проведенні конкурсного відбору.

#МОН у межах компетенції вживає усіх необхідних заходів, щоб забезпечити можливість громадянам з окупованих територій вступати до закладів освіти України.

Крім того, Міністерством освіти і науки України буде розглянуте питання щодо продовження термінів вступної кампанії для осіб з ТОТ на місця державного замовлення.

Довідково.

Міністерство освіти і науки України звернулося до Державної прикордонної служби України з проханням розглянути питання щодо незастосування заходів адміністративного впливу на громадян України, які мають бажання вступити на навчання до закладів фахової передвищої та вищої освіти за програмами «Донбас-Україна» та «Крим-Україна», і надати роз’яснення.

Вас також може зацікавити: Вступна кампанія-2021: відеороз’яснення МОН щодо розрахунку конкурсного бала

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.