Новини
1330
11 червня 18:59

Вступна кампанія-2021: відеороз’яснення МОН щодо розрахунку конкурсного бала

База відеороз’яснень доповнюватиметься новими матеріалами до 1 липня.

Міністерство освіти і науки України опублікувало чергову серію відеороз’яснень з найбільш поширених питань, які турбують майбутніх студентів та їхніх батьків.

Ролики розроблені #МОН спільно з Державним підприємством «Інфоресурс».

У третій серії йдеться про конкурсну пропозицію. Це пропозиція закладу освіти щодо кількості місць для прийому вступників на певну освітню програму.

Згідно з Умовами прийому існує декілька типів конкурсних пропозицій. Якщо заяву подано на Відкриту конкурсну пропозицію, конкурс за конкретною спеціальністю (чи групою спеціальностей) проводиться одночасно серед вступників країни в усіх закладах вищої освіти, де є обрана спеціальність.

Четверта серія – про конкурсний бал. Комплексна оцінка досягнень вступника розраховується за результатами вступних випробувань та іншими показниками з точністю до 0,001.

Для вступу на бакалавра чи наскрізного магістра на основі повної загальної середньої освіти (ПЗСО) конкурсний бал розраховується за формулою: КБ=К1П1+К2П2+К3П3+К4А+К5ОУ+К6МЛ

  • Невід’ємні вагові коефіцієнти К1, К2, К3, К4, К5, К6 встановлюються закладом вищої освіти з точністю до 0,01; К1, К2, К3 встановлюються на рівні не менше ніж 0,2 кожний;

  • у разі проведення творчого конкурсу К3 не має перевищувати 0,25 (0,6 – для спеціальностей галузі знань 02 «Культура і мистецтво» та спеціальності 191 «Архітектура та містобудування»);

  • К4 не може перевищувати 0,1;

  • К5 не може перевищувати 0,01;

  • К6 не може перевищувати 0,05.

Сума коефіцієнтів К1, К2, К3, К4, К5, К6 для кожної конкурсної пропозиції має дорівнювати 1.

Попередні відеороз’яснення МОН ви можете переглянути тут: Вступна кампанія-2021: МОН підготувало відеороз'яснення для вступників та їхніх батьків

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Видавництво «Всеосвіта» є незалежним, офіційно зареєстрованим ЗМІ. Ми не підтримуємо жодну політичну партію. Головна мета – прозоре та різнобічне висвітлення усіх подій, що відбуваються у сфері освіти.

Сподобався матеріал!?