Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

16 грудня 2021 о 16:51
0 0

Мінцифри презентувало дорожню карту реформи IT-освіти до 2030 року

До 2030 року IT-галузь потребуватиме щонайменше 500-600 тисяч фахівців, зазначає Михайло Федоров.

Сьогодні, 16 грудня 2021 року, віцепрем’єр-міністр – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров презентував дорожню карту реформи IT-освіти в Україні.


Разом з Міністерством освіти і науки України на платформі Центру економічного відновлення та за підтримки Western NIS Enterprise Fund було розроблено реформу, що міститиме 15 напрямів. Реформа призведе до якісних змін у сфері розвитку IT-освіти: неформальної освіти, вищої та фахової передвищої освіти, а також загальної середньої освіти.

Що змінить реформа ІТ-освіти?

  • Розвине неформальну освіту — приватні школи, курси, які навчають IT-спеціальностей.

  • Підвищить конкурентоспроможність та автономність закладів вищої освіти.

  • Реформує уроки математики та інформатики у школах.

Українська IT-сфера активно розвивається, адже лише цього року ІТ-експорт зріс на 35%, а кількість компаній на 22%. Водночас збільшується і попит на IT-спеціалістів. За оцінками, до 2030 року IT-галузь потребуватиме щонайменше 500-600 тисяч фахівців. Тому реформа IT-освіти – один із наших пріоритетів, – зазначив Михайло Федоров.

За словами Федорова, ця сфера потребує комплексного оновлення на всіх рівнях, оскільки необхідно балансувати системні реформи та ухвалювати швидкі рішення.

Розвиток партнерства держави та IT-сектора у розробці спільних навчальних програм в університетах дозволить студентам здобути знання та навички, яких насправді потребує ринок. А вже результат від системних змін у школах можна побачити через 10 років.

У Мінцифрі повідомляють, що зростання кількості кваліфікованих фахівців сприятиме і зростанню ВВП. Одна із цілей Мінцифри – збільшити частку IT у ВВП до $17 млрд до 2024 року.

Ознайомитись детальніше з презентацією дорожньої карти реформування ІТ-освіти: https://vse.ee/bfyg

Також вас може зацікавити матеріал: У 50 університетах України буде впроваджено ІТ-курс зі створення цифрових продуктів