Новини
8002
29 липня 2019 о 13:15

Міністерство освіти чекає на зміну очільника

На посаду міністра є претендент від партії «Слуга народу».

Після переобрання Президента України зміниться склад Кабінету Міністрів. Уряд при новому керманичі країни буде повністю оновлений. Іншого керівника очікують і в Міністерстві освіти і науки України. Наразі є претендент, який сам висловив бажання зайняти цю відповідальну посаду. Головним кандидатом на крісло міністра є експерт з освіти Сергій Бабак.

Бабак – директор напрямку «Освіта» Українського інституту майбутнього. Доктор технічних наук, автор більше 60 наукових праць з економіки та технічних наук. Має 20 років наукового та викладацького стажу. 5 років був проректором приватного університету, 7 років очолював науковий центр Національної академії наук, був членом Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти. Майстер спорту з автомобільного спорту, чемпіон України.

У штабі політичної партії «Слуга народу», від якої виступає Бабак, вважають, що він готовий йти у профільний комітет, оскільки має пакет напрацьованих освітніх законопроєктів.

Усі необхідні компетенції у нього є, він розуміє цю сферу, займався управлінням в освіті, — сказав керівник штабу Олександр Корнієнко.

Політик зазначив, що нинішня очільниця МОН Лілія Гриневич навряд чи продовжить роботу в новому уряді. Але Корнієнко наголосив, що партія «Слуга народу» підтримує реформи, які розпочало міністерство під керівництвом Гриневич.

Більшість наших пропозицій щодо загальноосвітньої школи розкривають і вдосконалюють реформу НУШ (Нової української школи),  — додав голова штабу партії «Слуга народу».

Сергій Бабак виступає за суттєве реформування системи освіти в Україні. Зокрема, він вважає, що нинішню систему вищої освіти та порядок управління університетами необхідно змінювати, оскільки деякі виші в Україні ректори очолюють близько 30 років та стають в них «феодалами». Він зазначив, що існує корпоративна система управління.

За його словами, у Верховній Раді вже кілька років знаходиться законопроєкт, який передбачає змінити цю структуру, де ректор повинен бути менеджером. Згідно з документом, в зоні відповідальності ректорів знаходяться нові комплекси і люди, які працюють у ВНЗ. Водночас треба розділяти функції, які належать вченій раді: створення освітніх програм, присвоєння вчених ступенів, організація наукових досліджень тощо.  

Сергій Бабак долучився до команди кандидата у президенти Володимира Зеленського напередодні виборів.  Пройшов до Верховної Ради ІХ скликання за списком партії «Слуга народу».

Посилання на OBOZREVATEL: https://www.obozrevatel.com/

Фото з сайту My.рейтинги

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Видавництво «Всеосвіта» є незалежним, офіційно зареєстрованим ЗМІ. Ми не підтримуємо жодну політичну партію. Головна мета – прозоре та різнобічне висвітлення усіх подій, що відбуваються у сфері освіти.

Сподобався матеріал? Поділіться та залишете коментар!

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Сертифікат від «Всеосвіти» відповідає п. 13 постанови КМУ від 21 серпня 2019 року № 800 (із змінами і доповненнями, внесеними постановою КМУ від 27 грудня 2019 року № 1133)

Обрати Курс або Вебінар.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.


Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!