Сьогодні відбувся
Кабінет психолога:
«
Плітки. Конфлікти
»
Взяти участь Всі події
Новини
1121
26 жовтня 17:57

Медіаграмотність та інфогігієна у закладах освіти: «Всеосвіта» відзначає Всесвітній тиждень інфомедійної грамотності

Одна з головних навичок сьогодення – вміння критично сприймати інформацію та опрацьовувати її.

Щорічно за ініціативи #ЮНЕСКО відзначають Всесвітній тиждень медійної та інформаційної грамотності. В Україні ця подія відбувається вже вдесяте, і триватиме з 24 до 31 жовтня 2021 року. Цьогоріч головна тема тижня – «Медійна та інформаційна грамотність для суспільного блага».

Нині медіапростір є невіддільною частиною життя ледь не кожної людини. Ми є споживачами й творцями контенту і різної інформації у мережі. Однак поряд з освітніми матеріалами, корисною інформацією та розвагами, мережею поширюються й фейки, маніпуляції, збір даних. Тож однією з головних навичок сьогодення є вміння критично сприймати інформацію та опрацьовувати її.

Стрімкий розвиток інформаційно-комунікаційних технологій та системи масмедія у сучасному світі потребує цілеспрямованої підготовки особистості до вмілого і безпечного користування ними.

Для того, щоб вивести медіаграмотність в країні на державний рівень, а також, щоб вона стала важливою складовою державної інформаційної політики, в Україні до Глобального тижня медійної та інформаційної грамотності проходитиме низка різномінітних ініціатив.

«Всеосвіта» за медіаобізнаність українських освітян. Тому у рамках Всесвітнього тижня медійної та інформаційної грамотності для всіх педагогічних та науково-педагогічних працівників закладів початкової, загальної середньої, позашкільної та професійно-технічної освіти, ми підготували Всеукраїнський онлайн-семінар «Медіаграмотність як складова інформаційно-цифрової компетентності педагога».

! На педагогів чекає чотири години актуальної й корисної інформації про медіаграмотність у закладах освіти, протягом яких вони дізнаються як захистити себе та своїх учнів від неправдивої чи маніпулятивної інформації у соцмережах.

Зокрема вчителі отримають цінні знання щодо того, наскільки важливою для освітян є інфогігієна. Педагоги розкриють основні шляхи ефективного споживання, фільтрування та перевірки інформації у медіа та соціальних мережах. Освітяни здобудуть теоретичні та практичні знання з впровадження медіаграмотності у початкових, середніх, старших класах та за межами школи.

Ба більше, на всіх учасників онлайн-семінару чекає панельна дискусія, протягом якої вони разом разом зі спікерами обговорять проблеми та перспективи впровадження інфомедійної грамотності в освітній процес.

Тож запрошуємо кожного освітянина долучитися до семінару та зробити свій внесок у розвиток медіаграмотності в освіті та суспільстві: https://vseosvita.ua/seminar/10


Маєте намір впроваджувати медіаосвіту у викладанні, прагнете отримати лайфхаки щодо створення інфомедійного заняття, бажаєте удосконалити вміння підбирати, аналізувати та створювати медіаповідомлення природничого контенту, тоді курс «Формування інфомедійної грамотності здобувачів і здобувачок закладів середньої освіти на природничих дисциплінах» саме для вас.

Долучитись до курсу: https://vseosvita.ua/course/formuvannia-infomediinoi-hramotnosti-zdobuvachiv-i-zdobuvachok-zakladiv-serednoi-osvity-na-pryrodnychykh-dystsyplinakh-487.html

Якщо ви прагнете удосконалити загальні та фахові компетентності щодо медіаграмотності та критичного мислення, сформувати навички критичного аналізу та ефективного використання різноманітних інформаційних джерел в освітній діяльності, пропонуємо ознайомитись з курсом «Медіаграмотність педагогічних працівників закладів освіти: проблеми набуття та підходи до вдосконалення».

Стати учасником курсу: https://vseosvita.ua/course/mediahramotnist-pedahohichnykh-pratsivnykiv-zakladiv-osvity-problemy-nabuttia-ta-pidkhody-do-vdoskonalennia-417.html

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.