і отримати безкоштовне
свідоцтво про публікацію

Маю право бути собою: Нацполіція проти шкільного булінгу

Національна поліція України запускає спеціальний проект, який протидіятиме шкільній дискримінації.

Проблема насильства серед учнів щороку набуває гостріших обертів, а її універсального вирішення досі не знайдено. Це комплексне питання, яке включає в себе виховну роботу батьків, педагогів, психологів і загальну атмосферу всередині навчального закладу.

Причини шкільного булінгу найчастіше ґрунтуються на розбіжності, відмінності жертви від іншої частини колективу. Це може бути соціальна нерівність, сирітство, успішність (систематичні високі оцінки), приналежність до іншої національності, релігії тощо. Психологічне знущання над особистістю, зазвичай, має на меті тоталітарне домінування: переслідувач хоче продемонструвати силу своєї влади та певним чином підпорядкувати собі волю слабшого.

Однією з проблем в державі, в частині порушення прав дитини, насильства над дітьми, є жорстоке поводження в шкільному середовищі. В світі такі явища прийнято називати «булінг». Іншими словами – цькування, дискримінація, утиски. За дослідженням ЮНІСЕФ, в Україні близько 80% дітей рано чи пізно стають жертвами жорстокого цькування. В основному, це діти віком від 11 до 17 років. І дуже прикро, що половина з них про це не говорять, – розповідає к.ю.н., доцент кафедри ЛьвДУВС Юрій Кіцул.

В результаті безперервного булінгу люди починають уникати соціальних контактів, зачиняються в собі, що переростає в серйозні комплекси та глибоку депресію (хворобу, яку найчастіше лікується виключно медичними препаратами).

Щоб запобігти масовим випадкам шкільного цькування, Національна поліція України спільно з Українським інститутом дослідження екстремізму створили проект «Маю право бути собою». Як зазначає прес-служба Нацполіції, головною задачею цієї програми є активна протидія дискримінаційним діям учнів один проти одного.

Офіційний сайт «Освіторії» повідомляє, що проект запустили після анонімного інтернет-опитування на тему «Чи знайоме вам поняття булінг?», яке провів учень 9-го класу Павло Шатила разом зі своїми однолітками. Результати виявилися невтішними: більше половини підлітків (52%) не розуміють суті даного поняття, не можуть його пояснити, але протягом навчального процесу стикалися з його проявами; 31% опитуваних особисто переживали цькування з боку інших.   

Нацполіція планує систематично проводити роз’яснювальні роботи в школах, щоб пояснити учням загрозливі наслідки булінгу. Крім того, відкрита національна дитяча «гаряча лінія», куди цілодобово та анонімно може зателефонувати жертва шкільної дискримінації і отримати допомогу від соціальних служб.

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти

«Методичний
тиждень 2.0»
Головний приз 500грн
Взяти участь