Знайомство дитини з математикою важливо організувати правильно. Команда «Всеосвіти» створила добірку різного методичного «краму», який неодмінно зацікавить малечу. Вивчайте цифри, запам’ятовуйте різноманітні фігури, вирішуйте завдання на кмітливість, цікаві арифметичні задачі та просторові головоломки з легкістю.
Дуже часто буває так, що малюк рахує від 1 до 10, але самостійно знайти цифру, зображену на картинці, ніяк не може. Графічний образ цифри для дитини – це складне абстрактне поняття. Розвиток абстрактного мислення нелегкий процес і без допомоги дорослих тут не обійтися. Для цього ви можете використовувати різні барвисті демонстраційні матеріали, ігри, саморобки.
«Веселі цифри» – цю гру можна застосовувати у вигляді карток для навчання: викладати на столі за допомогою них приклади, задавати дитині різні завдання для усного рахунку. Ваша фантазія нічим не обмежена!
Завантажити: https://vseosvita.ua/library/veseli-cifri-243435.html
«Порахуй – знайди кількість» - може використовуватися як демонстраційний матеріал, так і як повноцінна гра.
Правила гри:
Попросити дитину знайти картку із відповідною кількістю об’єктів.
Також в цій добірці можна знайти цифри на прозорому фоні, які допоможуть педагогам проявити свою креативність для створення своєї авторської гри.
Завантажити: https://vseosvita.ua/library/porahuj-znajdi-kilkist-243429.html
«Рахуй та фантазуй» – це цифри у вигляді тваринок, дерев, птахів, комах, монстриків, з різними текстурами.
Завантажити: https://vseosvita.ua/library/set-z-ciframi-riznih-variacij-243428.html
«Давай вивчимо цифру», «Давай порахуємо» – дуже цікаві ігри, які допоможуть малюку вивчити цифри, запам'ятали їх написання і розібралися, що вони позначають.
Завантажити: https://vseosvita.ua/library/davaj-vivcimo-cifru-243434.html
Пазл «Рахівничка» – дитині необхідно уважно порахувати рибок та співвіднести цифри із відповідною кількістю. Можна грати колективно і на швидкість.
Завантажити: https://vseosvita.ua/library/pazl-rahivnicka-243447.html
Гра «Монстрики» – малюк має знайти кожному монстрику відповідну кількість очей, яка вказана на картці. Очі різнокольорові, тому можна проявити свою фантазію.
Завантажити: https://vseosvita.ua/library/gra-monstriki-243444.html
Ігри «Акваріум з рибками», «Кмітлика гусенична» – познайомлять дітей з першими навичками рахунку. Перед цим необхідно повторити матеріал, щоб малюк мав уявлення про цифри, а також умів трохи рахувати.
Завантажити: https://vseosvita.ua/library/gra-akvarium-rahuemo-v-mezah-10-243438.html
Завантажити: https://vseosvita.ua/library/gra-z-ablokom-ta-cervackom-243325.html
Метою гри «Наповни банку» є розвиток дрібної моторики рук, уваги, кмітливості. Вона допоможе розширити математичні знання в області однозначних чисел, навчить рахувати до 9, а також сформує вміння порівнювати числа (більше або менше).
Завантажити: https://vseosvita.ua/library/gra-z-bankami-so-v-banci-porahuj-243321.html
«Порахуй пасажирів» – гра для креативних малюків, яка мотивуватиме дитину не тільки навчитися правильно рахувати в межах першого десятка, а й проявити свій творчий потенціал.
Завантажити: https://vseosvita.ua/library/potag-zi-zvirami-ta-matematicnij-potag-243327.html
Гра «Уважний математик». Необхідно порахувати різні предмети, тваринок, фрукти, смаколики, а потім написати число, яке вийшло, у відповідних віконечках.
Завантажити: https://vseosvita.ua/library/gra-uvaznij-matematik-243439.html
Якщо діти вже добре порівнюють предмети за кількістю, можуть співвідносити не тільки об’єкти, але і цифри до 10, то прийшов час їх знайомити з символами «більше», «менше», «дорівнює». В цьому вам допоможе гра «Порівняй».
Завантажити: https://vseosvita.ua/library/gra-porivnaj-243440.html
Здавалося, що може бути простіше, ніж крутити спінер? Якщо озирнутися навколо, можна помітити, що цим зараз займається кожна дитина! А як вам «Математичний спінер»? Це дуже корисна саморобка, яка не просто крутитиметься, а й знайомитиме малечу з цифрами.
Завантажити: https://vseosvita.ua/library/matematicnij-spiner-243426.html
Дидактичні ігри «Морозиво», «Збери свій ріжок» допоможуть дітям створити свої власні смаколики і навчитись вміло рахувати. Є варіанти як для малечі, так і для дітей 5-6 років.
Завантажити: https://vseosvita.ua/library/didakticni-igri-morozivo-zberi-svij-rizok-243432.html
«Математична доріжка» – потренує дитину в ігровій формі додавати прості числа.
Завантажити: https://vseosvita.ua/library/matematicnij-labirint-1-243420.html
При навчанні рахунку необхідно зацікавити дошкільнят. Одним з варіантів посилення інтересу є використання ігор «Математичний лабіринт» та «Допоможи їжачку». Завдання полягає в тому, щоб знайти прохід в лабіринті по клітинках, крижинках, квіточках, листочках, порахувавши приклади. Можна рухатися в будь-яких напрямках, а також використовувати різні допоміжні для рахунку матеріали. Гра може бути запропонована як для самостійної роботи, так і групі у вигляді командної гри – хто першим пройде.
Завантажити лабіринт: https://vseosvita.ua/library/labirint-z-rivnanami-243418.html
Завантажити їжачків: https://vseosvita.ua/library/matematicna-gra-dopomozi-izacku-243452.html
«Знайди всіх рибок» – гра для справжніх розумників, яка допоможе у цікавій формі повторити числа в межах 20.
На початку гри кожна дитина отримує акваріум, на якому зображений номер. Необхідно уважно розглянути всі рибки і обрати лише ті, які стосуються цього акваріума. Є варіанти для дошкільнят і для учнів початкової школи.
Завантажити: https://vseosvita.ua/library/gra-znajdi-vsih-ribok-243437.html
Одним з найголовніших ознак, які дають дитині уявлення про довкілля, є форма предметів. Знання фігур необхідне для розвитку логіки, просторового мислення та математичних здібностей, тому для батьків та педагогів дуже важливо вчасно почати вивчати геометричні фігури.
Веселі ігрові завдання познайомлять дитину з назвами геометричних форм, допоможуть запам'ятати, як виглядає кожна фігура, а також навчать розрізняти їх.
Завантажити: https://vseosvita.ua/library/geometricni-figuri-set-nalicue-5-riznih-rozrobok-243377.html
Навчайтеся із задоволенням та залишайтесь разом із «Всеосвітою».
Будь ласка, оцініть новину!
Головна редакторка:
Литвиненко Леся Анатоліївна