Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Особливості адаптації та модифікації освітнього процесу в контексті інклюзивного навчання
»
Статті
919
27 вересня 13:55

Лист у майбутнє: простий та цікавий прийом, який допомагає досягати цілей та невимушено здійснювати самоаналіз

Методика перевірена часом

Якось у перший рік моєї роботи старший колега, а згодом і мій найкращий друг розповідав про свій досвід минулих років. Досвідчений педагог розказував про виховні заходи, про які і він, і його учні згадують з ностальгічною посмішкою через роки, а також ділився ідеями цікавих і водночас нескладних прийомів, які невимушено допомагають учням свідомо замислюватись про своє майбутнє.

Через 3 роки, коли мене призначити класним керівником п'ятого класу, під час виховної години ми з учнями втілили разом ідею написання листа собі майбутньому. Дітям надзвичайно сподобалася ця ідея! І у мене також був привід замислитися про плани на майбутнє та проаналізувати власні поточні думки та переживання.

Що це та про що варто собі написати

Лист у майбутнє – це певна «капсула часу», яку кожен учень (а також і дорослий) може зробити для себе. У такому листі можна написати про свої мрії, думки, плани на майбутнє та інші важливі аспекти, що є наразі актуальними для особистості.

Запропонуйте своїм учням, уявити себе через кілька місяців чи років. Про що б вони захотіли нагадати собі майбутньому? Чого б прагнули досягти на той час? Про що б радо згадати та посміхнутися?

Чому варто писати листи у майбутнє

Цікаво, що навіть спонтанно написані листи такого формату мають велику особисту цінність для завтрашніх нас. Це вдала психологічна практика, за допомогою якої можна програмувати та аналізувати власний рух до поставлених цілей. Чому?

  • По-перше, викладання своїх мрій та планів у письмовому вигляді дозволяє їх конкретизувати та упорядкувати. Адже коли є чітке розуміння своїх прагнень, мозок підсвідомо шукає шляхи досягнення поставленої мети.

  • По-друге, практикування такого прийому дозволяє відстежувати та фіксувати, як з часом відбувається зміна пріоритетів і уподобань, та розуміти, як і під впливом яких чинників змінюються спосіб мислення і життєві орієнтири.

  • По-третє, позитивне мислення допоможе усвідомити, що мрії цілком можуть втілитися у життя, а також повірити у власні сили для їхнього досягнення.

Як можна відправити лист, щоб отримати його у майбутньому

Звичайний лист, написаний від руки. 
Запропонуйте учням написати собі послання на звичайному аркуші, наприклад, із зошита у клітинку. Щоб упевнитися, що його ніхто не читатиме до часу «Х», нехай кожен запечатає свій лист у конверт, на якому буде вказано дату чи рік відкриття.

Запропонуйте оздобити такі листи яскравими наліпками, вкласти якісь маленькі іграшки (на кшталт Kinder Cюрприз), обгортки з улюблених цукерок, власні малюнки, світлини домашніх улюбленців та інше. Таким чином із листа можна зробити певну особисту «капсулу часу», яскраві дрібнички якої у майбутньому будуть справжнім особистим скарбом – нагадуванням про один із щасливих періодів дитинства.

Із моїми п'ятикласниками ми домовлялися, що кожен отримає свого листа під час випускного вечора у 11 класі. І до того часу всі листи, які були надані мені для зберігання, лежали у спеціальній коробці під замком.

Відеозвернення.
Таку ідею можна втілити з учнями молодших класів чи, наприклад, із п'ятикласниками. Створіть разом записи привітання, які вони отримають від себе, коли будуть випускниками. Такі відео можна створити у форматі короткого інтерв'ю, побажань чи роздумів про майбутнє. Створені матеріали можна зберігати на USB-накопичувачі.

Час швидко сплине, учні ймовірніше дуже скоро забудуть про ці записи, тому їхня демонстрація під час останнього дзвоника чи випускного вечора може стати надзвичайно приємною несподіванкою для школярів!

Електронний лист. 
Для цього можна скористатися однією з численних інтернет-платформ, у межах кожної з яких будь-який зареєстрований користувач може відправити собі на електронну пошту лист із зазначенням дати отримання (від декількох днів до кілька десятків років). Певні ресурси дозволяють не лише відправляти текстове повідомлення, а й прикріплювати до електронного листа графічні чи аудіофайли.

Радимо скористатися будь-яким із запропонованих сервісів:

  • Letter2future – мультимовна платформа, за допомогою якої можна безкоштовно відправляти листи та нагадувалки-обіцянки, як на власну електронну адресу, так і друзям. Ресурс надає можливість обирати дату та час доставлення листа (від 7 днів до кількох років), а також прикріплювати будь-яку гіфку чи ілюстрацію.

  • Later.io – англомовна платформа, що дозволяє відправляти безкоштовні як разові, так і систематичні електронні листи на певну адресу. Текст кожного листа можна оздобити різними кольорами, шрифтами та смайлами, а також за необхідності додати ілюстрації, посилання, таблицю та відео. Окрім того, у межах HTML можна вказати будь-який із наявних у мережі інтернет шрифтів.

  • Gmail – інструмент Google, що за допомогою розширення Boomerang, також дозволяє відправляти на електронну адресу листи у майбутнє. У налаштуваннях можна вказувати дату та час доставлення (від 2 годин до кількох років). У кожен лист можна безкоштовно додавати в ілюстрації, відео та посилання, а широкий функціонал форматування тексту дозволяє оздоблювати текст різними шрифтами та кольорами.

Читайте також:

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.