Новини
6331
7 червня 11:30

Логічність деяких правил у підручнику з української мови – під сумнівом: Алла Мазур висловила думку

Відкриття у програмі підручника 6-го класу перевернуло звичний світ шкереберть, зазначила телеведуча.

Сприймати та розуміти правила української мови дається не усім учням. Подекуди, щоб зрозуміти правильне написання якогось слова чи його класифікації, учень може витратити на освоєння правила до години свого часу. Втім, залежати все може не тільки від самого учня, але й від правила, й того, наскільки зрозуміле та не складне його роз'яснення.

Телеведуча Алла Мазур на своїй сторінці у фейсбуці поділилась думками про складні та не зовсім логічні правила у шкільних підручниках з української мови.


Чи доводилось вам чути як нарікають діти на важкі правила української мови? І ви ж, напевне, як і я свого сина, запевняли їх: та ну, що ж тут складного, все так логічно – ти тільки глянь!

Але відкриття у програмі 6-го класу перевернуло мій звичний світ шкереберть! Пам'ятаєте поділ слів на істоти й неістоти? Ну, до прикладу: ми з вами – істоти, живі організми. А якщо зберемося в юрбу, то сама юрба – вже неістота, бо поняття збірне. Як і армія, до речі. Логічно? Логічно.

Ну а шахова фігура, яка з дерева чи пластику? Така собі зовсім нежива і нездатна до самостійного пересування. Король, ферзь, кінь, пішак… – істота чи ні? 

І ось тут будьте обережні! І якщо ваші діти питатимуть відповідь – не заплутайте їх! Бо шахові фігури за чинними правилами якраз істоти! І назви гральних карт також! Хоча, там є виняток: валет – істота, а туз – чомусь ні.

І як бідному учневі не заплутатись у такій дивовижній класифікації? Дуже мрію зустріти її автора й запитати: а чому, власне? Що спонукало цього «знавця української мови» назвати дерев'яну шахову фігуру істотою і якою логікою він керувався? І чи здогадується він, що таким «польотом фантазії» убиває в дітях будь-яку надію вивчити правила рідної мови?

А тепер уявіть стрес дітей на різних контрольних і ЗНО, коли ніяка логіка не працює, треба тільки зазубрити. І потім дивуємось: чому зовнішнє незалежне оцінювання з української кожен 12-й учень не склав, як торік.

Я особисто цей неймовірний виверт можу запам'ятати лише за принципом обурення, але маю можливість обуритися публічно. Може, розголос допоможе і ми ще встигнемо до нового навчального року розібратися в правилах, якими забиваємо голови наших дітей. 


До слова Алла Мазур зазначила, що можливо розголос та звернення до Міністерства освіти і науки допоможе розібратись у правилах української мови до нового навчального року. 

Фотоматеріали взято з сайту ТСН

Вас також може зацікавити: Рада планує посилити вимоги до якості підручників: ухвалено законопроєкт

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.