Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Кошти за освітньою субвенцією мають підтримувати освіту

Залишки коштів за освітньою субвенцією на кінець бюджетного року можуть використовуватися на будь-які напрями, що стосуються оновлення матеріально-технічної бази закладів освіти.

Залишки коштів освітньої субвенції станом на 1 січня 2022 року становили 5 657,5 мільйонів гривень, а станом на 1 вересня 2022-го — 9 184,1 млн грн.

Про це повідомляє Міністерство освіти і науки згідно з інформацією Державної казначейської служби.

МОН вважає, що під час повномасштабної війни, яку веде росія проти України, залишки освітньої субвенції не повинні накопичуватись, а бути спрямовані на підтримку освіти та економіки України.

У разі забезпечення в повному обсязі оплати праці з нарахуваннями педагогічним працівникам на поточний бюджетний рік, засновники закладів освіти можуть спрямовувати залишки коштів за освітньою субвенцією на оновлення матеріально-технічної бази закладів та установ освіти, — йдеться у повідомленні Міносвіти.

Залишки коштів за освітньою субвенцією можуть спрямовуватися на:

  • придбання шкільних автобусів для перевезення дітей із закладів загальної середньої освіти, які будуть оптимізовані/об’єднані/реорганізовані;

  • оснащення закладів освіти персональними комп’ютерами та мультимедійним обладнанням, засобами навчання та обладнанням для навчальних кабінетів початкової школи, фізики, хімії, біології, географії, математики, інформатики;

  • придбання підручників і посібників (зокрема електронних) для закладів освіти;

  • оновлення навчальної та матеріально-технічної бази закладів загальної середньої освіти, які оптимізовані/об’єднані/реорганізовані або які повністю укомплектовані та до яких довозитимуться учні закладів загальної середньої освіти;

  • здійснення заходів, пов’язаних із пожежною безпекою;

  • ремонт і придбання обладнання для їдалень (харчоблоків) закладів загальної середньої освіти;

  • під‘єднання закладів освіти до Інтернету, насамперед у сільській місцевості;

  • будівництво нових туалетних приміщень і реконструкцію, капітальний і поточний ремонти туалетних приміщень закладів загальної середньої освіти, в яких початкову освіту здобувають не менше 20 осіб, облаштування санітарно-гігієнічним обладнанням і розроблення відповідної проєктної документації;

  • заходи територіальної оборони, задоволення продовольчих потреб цивільного населення, евакуацію/вивезення/переміщення цивільного населення із місцевості, де ведуться бойові дії, та небезпечних територій у безпечні місця, зокрема на оплату транспортних послуг, пально-мастильних матеріалів, облаштування місць розміщення громадян, які у зв’язку з бойовими діями залишили місце проживання/перебування, оплату інших заходів, спрямованих на підтримку цивільного населення в умовах воєнного стану.

МОН наголосило, що вказаний перелік не є вичерпним, і зазначило, що залишки коштів за освітньою субвенцією на кінець бюджетного періоду в наступному бюджетному періоді за рішенням засновника можуть бути використані на будь-які напрями, що стосуються оновлення матеріально-технічної бази закладів та установ освіти.

Нагадаємо, Міністерство освіти і науки проведе збір індивідуальних даних учнів для розподілу обсягу освітньої субвенції на 2023 рік між місцевими бюджетами. Планується, що деталізований до окремого здобувача освіти масив інформації уможливить недопущення дублювання обліку учнів після їхнього вимушеного переміщення через повномасштабну війну.

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.