Кому обіцяють вищі бали ЗНО?

Детальніше розповідаємо про коефіцієнт першочергового зарахування. Хто на нього може розраховувати та за що?

Абітурієнти, які виявлять бажання відпрацювати не менш ніж 3 роки у селах або селищах міського типу, матимуть право на першочергове зарахування на бюджет. Цією перевагою зможуть скористатися вступники до медичних та педагогічних вишів на спеціальності галузей знань 01 «Освіта/Педагогіка» та 22 «Охорона здоров’я». Для цього буде необхідно укласти угоду про відпрацювання. На період перебування у сільській місцевості фахівцям безкоштовно надаватимуть житло з оплатою опалення й освітлення.

Наприкінці 2016 року Верховна Рада скасувала примусове працевлаштування випускників медичних вишів, адже вільний вибір місця подальшої роботи – це їхнє конституційне право. Водночас була передбачена можливість першочергового зарахування до медичних і педагогічних університетів тих вступників, які самі виявлять бажання відпрацювати в сільській місцевості. Уряд прийняв дуже важливе рішення, визначивши, як відбуватиметься цей процес – хто формуватиме потребу в кадрах, як укладатимуться угоди тощо. Ми сподіваємося, що це дозволить покращити рівень надання освітніх та медичних послуг в селах, залучити туди більше молоді, – зазначила міністерка освіти і науки Лілія Гриневич.

Отож, розглянемо детальніше процес надання коефіцієнта першочергового зарахування:

Крок №1
 Формування запиту 

Виконавчі органи сільських, селищних, міських рад мають укласти запит на фахівців з педагогічною чи медичною освітою. До 1 лютого такі списки подають до ОДА.

Крок №2
 Конкурс на угоди 

В облдержадміністрації до 1 березня мають провести конкурс на укладення угод про відпрацювання. Під час його проведення перевага надаватиметься жителям населених пунктів, де розташований роботодавець (або найближчих до них).

Крок №3
 Підписання угод 

Переможці конкурсного відбору мають підписати договір до 30 травня. У підсумку вступники отримують право на першочергове зарахування, а роботодавець – гарантію наявності фахівця за визначеною спеціальністю та рівнем вищої освіти.

Крок №4
 Вихід на роботу 

Після закінчення навчання випускник повинен впродовж місяця прибути до місця відпрацювання, укласти трудову угоду та почати роботу.

Важливо! Якщо випускник відмовиться виконувати умови договору, йому потрібно буде відшкодувати кошти, витрачені вишем на його підготовку.

Кабмін також затвердив Типову угоду на відпрацювання, в якій прописані права та обов’язки сторін:

Посилання на МОН: https://mon.gov.ua 

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

До ЗНО з НІМЕЦЬКОЇ МОВИ залишилося:
0
3
міс.
0
8
дн.
1
0
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!