Новини
4047
12 лютого 12:19

Християнська етика буде обов'язковою для вивчення у 5-6 класах? Сергій Шкарлет пояснив позицію МОН

Міністр освіти зазначив важливу роль у забезпеченні діалогу між державою та релігійною спільнотою.

Шкільний предмет «Християнська етика» не є обов’язковим для вивчення у 5-6 класах. Будь-яка інша інформація про це – фейк, пояснив міністр освіти Сергій #Шкарлет в інтерв’ю «НВ»

В інтернет-мережі поширились чутки про те, що Міністерство освіти і науки пропонує у Типовій освітній програмі для 5-9 класів зробити обов’язковим такий предмет як Основи християнської етики. На громадське обговорення виділили лише два тижні.

Це неправда, це фейк – такий самий, як і те, що учні не зможуть потрапити до 10-11 класів. МОН не пропонує зробити обов’язковою християнську етику. Є дисципліна «Етика», у Типовій освітній програмі вона зазначена. А на основі цієї програми викладач або школа можуть формувати різні варіанти етики, – наголосив Шкарлет.

Водночас Міністр зазначив важливу роль у забезпеченні діалогу між державою та релігійною спільнотою через діяльність Громадської ради з питань співпраці з церквами та релігійними організаціями при МОН.

Духовна сфера є об’єднувальною для всіх людей. МОН відкрите для всіх, хто несе в суспільство мораль та спрямовує свої зусилля на об’єднання України, – акцентував Сергій Шкарлет.

Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви, Верховний Архієпископ Києво-Галицький, Головуючий у Всеукраїнській Раді Церков і релігійних організацій Святослав Шевчук висловив подяку #МОН за те, що проєктом Типової освітньої програми для 5-9 класів закладів загальної середньої освіти передбачено викладання Етики/Курсів морального спрямування в 5-6 класах усіх шкіл України.

Кожна школа на основі Типової освітньої програми зможе формувати різні варіанти викладання цього предмета. На моє переконання, як батька школярки, наші діти мають виховуватися в повазі одне до одного, володіти певними етичними нормами поведінки, – розповів Міністр освіти.

Він додав, що вибір конкретних модельних програм, за якими здійснюватиметься таке викладання, відповідно до законодавства, є прерогативою самих закладів загальної середньої освіти та батьків.

Нагадаємо, що впровадження Основ християнської етики на постійній основі закликало підтримати об’єднання релігійних та громадських організацій «Всеукраїнський собор». На їхню думку, запровадження обов’язкового викладання Етики / Курсів морального спрямування у 5-6 класах усіх шкіл України вагомо сприятиме як подальшому викладанню курсів морально-духовного спрямування, так і належному вихованню учнів.


1-5 березня 2021 року «Всеосвіта» проводить безкоштовний онлайн-марафон для педагогів «Толерантна освіта – запорука здорового суспільства». В рамках марафону зокрема розглядатиметься й тема релігії у школах: «Релігія в освітніх закладах: як говорити про це з дітьми та чи говорити взагалі». Спікерка заходу Людмила Филипович, яка працює завідувачкою відділу філософії та історії релігії Інституту філософії, а також є докторкою філософських наук, детально розгляне це питання разом з учасниками.

Учасники марафону мають можливість отримати Сертифікат підвищення кваліфікації на 15 академічних годин (0,5 ЄКТС). 


Вас також можуть зацікавити такі матеріали: Дітей вчитимуть... духовності? Чи можна так робити у школах?

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.