Ідеї зимових поробок, розваг та експериментів

Пропонуємо добірку ідей для створення дивовижних поробок та проведення цікавезних дослідів, які можливі лише взимку!

Шукаєте ідеї, як оригінально прикрасити шкільне подвір'я до новорічних свят? Ми приготували приклади цікавого зимового декору, яким можна втілити, якщо надворі тримаються морози.

1. Кольорові кульки

Такі яскраві прикраси легко зробити власноруч, для цього необхідно залити пофарбовану воду у кульки та залишити на холоді на кілька годин. Для фарбування води можна використати харчовий барвник.

 

2. Ялинкові прикраси з фарбованої води

Навіть якщо у вас немає на шкільному подвір'ї ялинки – не біда. Такими прикрасами можна оздобити будь-яке дерево чи кущ. Залийте у формочки пофарбовану воду, додайте туди листочки, яскраві ягідки чи мішуру, покладіть мотузочку та почекайте поки вода у формочках замерзне.

 

3. Ялинкові іграшки-годівнички

Створивши такі поробки, ви не лише прикрасите подвір'я, а й приготуєте для пташок смаколики, якими вони із задоволенням поласують холодними зимовими днями!

Для їх створення знадобиться суміш будь-якого насіння, невеликі ємності будь-яких форм, желатин, вода, борошно і мотузочки. 

 

4. Святкова гірлянда з пташиних ласощів

Створіть разом з учнями оригінальний декор, який не лише радуватиме око, а й принесе користь птахам. Яскраві гірлянди можна створити, нанизавши на мотузку шматки сушеного апельсина, гарбуза, сушки. 

 

Також можна зробити гірлянду, нанизавши на волосінь зерна консервованої кукурудзи, горошку, а також ягоди горобини, обліпихи чи шипшини. 

 

5. Сніговий ліхтарик

Пам`ятаєте пригоди Мумі-тролів? А чарівні снігові ліхтарики? Вони надзвичайно популярні в скандинавських країнах, але у нас чомусь практично невідомі. Таку будівлю легко зробити шляхом укладання сніжків пірамідкою, усередину ж будівлі не забудьте поставити товсту свічку.

 

6. Іглу

Коли надворі зимно, це відмінний час для цікавих ігор. Запропонуйте ділям уявити себе справжніми ескімосами та побудувати справжнє іглу.

Так, для цього доведеться витратити декілька годин, але результат цього вартий і запам'ятається на все життя! 

 

7. Фізичні досліди 

Навчіть учнів спостерігати і вбачати причинно-наслідкові зв'язки у природних процесах.  

Чи знаєте ви, що відбудеться з мильною кулькою, якщо надути її на подвір'ї при температурі повітря від мінус шести градусів і нижче? Проведіть з учнями цікавий дослід, та спостерігайте народження дива – утворення дивовижних візерунків!

 

8. Чарівне перетворення

Чи доводилось вам спостерігати миттєве замерзання води? Запропонуйте школярам разом провести досліди з незвичайним перетворенням води під дією низьких температур.

Для проведення кожного з експериментів необхідно попередньо підготувати воду: пляшку (0,5 л) з питною водою залиште у теплому приміщенні на 4 години, після чого, якщо температура повітря надворі нижча за мінус 18 градусів, поставте її за вікно на 1,5 години. Після цього обережно дістаньте пляшку (не трясіть її!) та проведіть такі досліди: 

  • Обережно дістаньте пляшку з холоду та щосили вдарте по ній або вдартне нею по столі та, та спостерігайте за процесом кристалізації.
  • Помістіть у ємність шматочки льоду та полийте їх охолодженою водою, яка перебувала 1,5 години при температурі -18С.
  • Налийте крижану воду та торкніться її поверхні шматочком льоду.
  • Налийте охолоджену воду в прозору склянку та киньте в ємність невеликий шматочок льоду.

Зима – час надзвичайних можливостей для пізнання нового, проявлення творчих здібностей, веселого дозвілля та доброї справи. Тож не гайте часу, вчіть дітей насолоджуватись миттю, дивуватись та цінувати моменти!

Читайте також: Новий Рік вже на порозі: святковий адвент-календар і календар зворотного відліку

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з ФРАНЦУЗЬКОЇ МОВИ залишилося:
0
4
міс.
0
4
дн.
0
7
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!