Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Сьогодні відбувся
Вебінар:
«
Особливості застосування антикорупційного законодавства у сфері освіти
»
Взяти участь Всі події
Новини
13764
16 грудня 2019 о 15:39
pdf Роздрукувати

Ідеї витинанок на зимову тематику

Шаблони різного рівня складності для святкового оздоблення вікон на будь-який смак.

Ймовірно, вам також припадало вирізати оригінальні сніжинки з паперу чи цікаві орнаменти? Так ось, це не просто забавка, а цілий вид декоративного мистецтва, яке було популярним ще у давніх слов'ян. Воно має назву «витинанка».

Витинанка – це різьблені візерунки з паперу, які використовують для оздоблення житла в цілому і зокрема для прикрашання вікон. Вони створюються з паперу чи картону за допомогою ножиць, канцелярського ножа, а також спеціальних приладів, які дозволяють робити надзвичайно маленькі надрізи. 

Технікою витинанки можна створити справжні паперові шедеври! Однак для їхнього виготовлення потрібна неабияка уважність, акуратність і посидючість! З матеріалів – на перших етапах знадобляться аркуші білого паперу, гострі манікюрні ножиці та канцелярський ніж.

Почати освоювати техніку витинанки можна з вирізання сніжинок. При цьому вони можуть бути як простими, так надзвичайно складними, з безліччю орнаментів і тонких візерунків.

Ми дібрали понад 100 шаблонів різноманітних снижинок, які можна переглянути і безкоштовно завантажити у бібіліотеці «Всеосвіти», перейшовши за посиланням.

Технікою витинанки також можна створювати оригінальні сюжетні вироби. Запропонуйте учням разом оздобити вікна класного кабінету і шкільних коридорів до Нового року, зробивши надзвичайно красиві прикраси зі звичайного паперу!

Однак, при вирізанні витинанок, зверніть увагу на певні правила, щоб уникнути типових помилок:

  1. Створюючи виріб, слідкуйте за рівномірним його насиченням – не створюйте завеликі прорізи та не залишайте великі пусті порожнини без орнаментів.  
  2. Продумуючи композицію малюнка, зверніть увагу на те, що елементи мають бути співрозмірними, а прорізи різних розмірів мають створювати відповідний ритм.
  3. Створіть рамку, якщо майбутній малюнок буде мати велику кількість дрібних елементів. Це додасть завершеність кінцевому виробу.

На перших стадіях практикування створення витинанок, радимо користуватися спеціальними заготовками. 

У бібліотеці «Всеосвіти» ми зібрали для вас 67 різнотипних шаблонів новорічних витинанок, які можна безкоштовно завантажити, перейшовши за посиланням. Вам залишається лише роздрукувати на принтері спеціальні шаблони та вирізати візерунки чи сюжети за контурами!


Наша команда дизайнерів та ілюстраторів підготувала для вас святкові розробки – паперовий сніговик та іграшку на ялинку. Завантажуйте їх безкоштовно. 

Завантажити сніговика: https://vseosvita.ua/library/novoricna-igraska-snigovik-97958.html

Завантажити іграшку: https://vseosvita.ua/library/novoricna-igraska-snigovik-97958.html

Нагадаємо, нещодавно Всеосвіта публікувала матеріал про 10 ідей створення паперових ялинок. 

#витинанки #розробки #Новий_рік #свято 

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.