Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Ситуація успіху: основні поняття, сутність, технологічні аспекти, інклюзивна практика
»
Взяти участь Всі події
Новини
1012
6 червня 2019 о 13:00

Хто «наслідив» в Інтернеті?

А ви колись замислювались над тим, що все, розміщене в інтернеті навіть на секунду, залишається там назавжди?

Заливати інформацію в інтернет, коментувати її, завантажувати потрібне і не дуже, стає дедалі простіше. І навіть школярі перших класів вже мають доступ до цих функцій. Але більшість, на жаль, не замислюється про наслідки користування мережею. І про те, як написане сьогодні, може вплинути на майбутнє життя.

Отже, що таке цифровий слід та що про нього варто знати:

Цифровий слід – це сукупність інформації про відвідини та внесок користувача під час перебування у мережі. Вже давно не таємниця, що ця інформація перекуповуються для подальшого використання компаніями. Її застосовують, здебільшого, для моніторингу, реклами, вивчення попиту на товари чи послуги та з іншою метою.

Ніколи не варто забувати, що у цифровому світі вміст ніколи повністю не вилучається. Дуже легко захопитися соціальними медіа чи додатками для обміну повідомленнями з друзями. Не менш цікаво отримувати вподобання, дивитись на фото друзів та завантажувати свої. Головне – пам’ятати про безпеку.

Подумайте, перш ніж писати. Надзвичайно важливо, щоб діти й дорослі пам'ятали про це, коли йдеться про публікацію дописів у мережі. Зачекайте декілька хвилин, щоб подумати, перш, ніж щось надсилати або відповідати на повідомлення. Беручи до уваги вік та стадію розвитку дитини, хороша ідея розповідати дітям про наслідки того, що вони публікують в Інтернеті, і що вони пишуть, повідомляючи друзів за допомогою програм. У такому контексті дуже важливим предметом для розгляду є «Безпека в Інтернеті».

Існує цікаве правило футболки, яке допомогає дітям подумати перш, ніж розмістити щось: уявіть свою публікацію надрукованою на футболці. Якщо бажання носити її весь день не виникає, то вочевидь, це не те, що варто публікувати.

Актуально для підлітків. Зараз потенційні роботодавці дуже часто досліджують своїх кандидатів через соціальні медіа-платформи. Іноді вимогою до резюме є посилання на соціальні сторінки. Тож пам’ятаємо, що сьогоднішня публікація обов’язково вплине на майбутнє. А ось як саме, вирішувати кожному особисто.

Робимо висновки:

Нагадайте дитині, що спілкування в Інтернеті має дуже специфічні проблеми, на відміну від спілкування віч-на-віч. І по суті, цифровий слід дуже схожий на екологічний слід. А те, що вони роблять зараз в Інтернеті, може мати довгостроковий вплив на них та їхніх друзів.

Як перевірити та зарадити?

  • Періодично здійснюйте пошук за своїм іменем та дивіться, що видає пошуковик.
  • Тримайте руку на пульсі – перевіряйте усі спільноти у соціальних мережах та видаляйте непотрібні або ті, що можуть нашкодити.
  • Користуйтеся налаштуваннями і упевніться, що ніхто не зможе вас «тегнути» без вашого на дозволу.
  • Перед тим як розмістити будь-який коментар або статус, запитайте себе: Це важливо? Це потрібно? Це корисно? Це може когось образити? Чи не соромно вам буде, якщо це побачать ваші батьки? Учителі? Керівник? 

Нагадаємо, раніше «Всеосвіта» писала рекомендації фахівця у галузі розвитку дитини, як правильно вести дитячі відеоблоги. 

Авторка: Любава Кулинич 

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.