Дніпро

Гнався до самого під`їзду: у Дніпрі ледь не викрали двох дітей

Підозрілий чоловік намагався викрасти двох дівчат.

Наш світ далеко не такий безпечний, як нам би хотілося.  І якщо дорослі переважно встигають адекватно оцінити ситуацію та прийняти правильні рішення щодо подальших дій в разі небезпеки, то діти можуть розгубитися і зреагувати не так, як потрібно. 

Так, 4 березня у У Дніпрі, по вулиці Софії Ковалевської, двох дівчат ледве не викрав невідомий чоловік. Він гнався за ними до самого під’їзду.

Повертаючись додому зі школи, близько третьої години дня, учениця зустріла свою подругу, з якою вони зайшли до магазину неподалік дому.

Коли ми вже виходили з магазину аби попрощатися, до нас під'їхала машина, та невідомий чоловік сказав, щоб ми сідали всередину. Ми побігли, та почали шукати людяні місця, щоб покликати на допомогу — говорить учениця.

Як повідомляє мати учениці Світлана, дівчата щосили побігли дворами на досить далеку дистанцію і тільки тоді малі покликали на допомогу. 

За словами дівчинки, незнайомця зупинив мешканець із сусіднього будинку, але той вирішив ввести чоловіка в оману, тому сказав, що він їх батько і таким чином бавиться зі своїми дітьми. 

Сусід попросив покликати доньок на ім'я, або він викличе поліцію, але незнайомець сказав нікого не викликати, сів до своєї машини та поїхав у невідомому напрямку. 

Того ж вечора, дівчинка розповіла батькам про те, що трапилося, від отриманого стресу вона повторювала цю ситуацію приблизно 20 разів. 

Я зателефонувала до поліції, спитала, що робити у такій ситуації, на що мені відповіли, якщо немає фактів та доказів викрадення, з метою інформування ми можемо написати заяву. Але я вирішила повідомити про цю ситуацію через соціальні мережі, — говорить мати учениці.

Правоохоронці помітили пост жінки у соціальній мережі вже наступного дня та звернулися до неї за поясненням. На жаль, з батьками іншої дівчинки, поліції не вдалось зв'язатися. 

Вказана подія була зареєстрована до журналу єдиного обліку індустріального відділення поліції. Наразі, діє обстежування території, на якій стався цей випадок, однак камер відеоспостереження виявлено не було, — повідомляє прес-секретарка Дніпровського відділу поліції.

Психологиня Наталя Валєдова радить починати інформувати дітей про те, що не можна спілкуватися із незнайомцями, з 5-ти років. Розмовляти з дитиною на ці теми потрібно спокійно та недовго, не більше 6 хвилин.

                                                  Діти повинні запам`ятати ці номери:

Для дошкільнят

Дитячий психолог Світлана Ройз склала перелік із дев'яти важливих речей, які необхідно знати дитині на випадок, якщо вона залишиться сама.

Дитині дошкільного віку важливо знати:

1. Своє ім’я та прізвище, імена та прізвища мами й тата.

2. Домашню адресу.

3. Чужим двері не відкриваємо – кличемо дорослих. 

4. Що робити, якщо раптом загубився: щонайменше – залишитись на місці, не втікати, аби дорослий міг знайти. Якщо ви йдете в багатолюдні місця, має бути номер телефону мами або тата.

5. Правило трусиків: усе, що є у трусиках – інтимні частини тіла, людям це демонструвати не можна. Чужим людям не можна торкатись до цих місць, це дозволено тільки батькам під час купання або лікарям із дозволу батьків. Якщо чужі намагаються торкнутись того, що у трусиках, треба кричати.

6. У чужих людей їжу, іграшки, будь-які речі брати не можна.

7. Якщо хтось чужий намагається забрати з майданчика, кажучи, що батьки чекають поруч, запитуй пароль (його треба узгодити з дитиною).

8. Мити руки після вулиці.

9. Завжди питати дозволу, коли хочеться взяти чуже.


Джерело: https://vse.ee/cmo

Можливо, Вас це зацікавить: 

Як говорити з дітьми про епідемію: поради психолога

Дітей штрафуватимуть за прогулянки: фейк чи факт

Порушників карантину відловлює поліція: на них чекають штрафи

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті.

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з ХІМІЇ залишилося:
0
1
міс.
1
6
дн.
0
7
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!