Є результати! Що робити, якщо ти з ними не згоден?

УЦОЯО оприлюднив результати тестування з іноземних мов та біології. Однак, що робити учасникам оцінювання, які мають сумніви щодо нарахованих балів?

Сьогодні, 20 червня, на інформаційних сторінках учасників зовнішнього незалежного оцінювання з’явились бали, отримані за тестування з англійської, німецької, французької, іспанської мов та біології. Проте, інколи у майбутніх абітурієнтів виникають певні сумніви щодо правильності встановлених результатів. Що у таких випадках необхідно робити? Даємо вам покрокову інструкцію.

 Крок №1 
Повторно перевірте свої тестові відповіді

Завантажте скан-копії власних бланків відповідей, які доступні для скачування в електронних кабінетах учасників незалежного оцінювання. Звірте свої відповіді, зазначені в бланку з правильними відповідями.

Важливо! У зошитах для тестування з біології, перекладених російською мовою, у завданні №38 допущено технічну помилку. Тому для учасників, які виконували роботу російською, правильні відповіді до першої «логічної пари» завдання №38 визначено за такою схемою:


 Крок №2 
Якщо необхідно, ще раз прослухайте аудіозапис

Аудіювання займає 30 хвилин від загального часу, відведеного на тестування, тому важливо проаналізувати чи є неточності у цьому аспекті оцінювання. За потреби, ви можете повторно прослухати запис завдання.

Важливо! Якщо учасник ЗНО не звернувся до інструктора щодо проблем із якістю звуку або гучністю запису під час оцінювання, доводити ці похибки після тестування вже запізно.


 Крок №3 
Об’єктивно оцініть свою розгорнуту відповідь

Тепер перегляньте власне висловлення, записане у бланку відповідей Б. Зверніть увагу на граматику, лексику та синтаксис. За це завдання учасники ЗНО можуть отримати від 0 до 14 балів, тож украй важливо, аби ви перевірили свій текст максимально неупереджено. Тепер ознайомтеся з критеріями, за якими вашу роботу оцінювали фахівці комісій.

Важливо! Якщо виникають сумніви, то, за можливості, дайте перевірити свій текст компетентній особі.


 Крок №4 
Переведіть тестові бали у результати

Для того, щоб підрахувати власні тестові бали та перевести їх у рейтингову оцінку (за 200−бальною шкалою) і, за необхідністю, в оцінку рівня навчальних досягнень (за 12–бальною шкалою) вам знадобляться:

Схеми нарахування балів:

Таблиця переведення тестових балів у рейтингову оцінку (за 200−бальною шкалою):

Таблиця відповідності тестових балів оцінкам рівнів навчальних досягнень (за 12–бальною шкалою):


 Крок №5 
Оскарження результатів ЗНО

Якщо ваші побоювання щодо неправильності нарахування балів підтвердились або ви не згодні з рішенням щодо анулювання результату, ви маєте право подати апеляційну заяву до Українського центру оцінювання якості освіти.


Завантажити форму апеляційної заяви


Апеляційну заяву необхідно надсилати рекомендованим листом за адресою:
вул. Володимира Винниченка 5, м. Київ, 04053 (із поміткою «Апеляційна комісія УЦОЯО»).

Тож, коли в вже зважилися оскаржити свої результати, ви маєте знати, що:

 • Заява подається лише у письмовій формі;
 • Апеляційні заяви щодо результатів ЗНО приймаються впродовж 5 календарних днів від дня офіційного оголошення результатів, враховуючи день оголошення, тобто до 25 червня (дату подання заяви визначають за відтиском штемпеля відправлення на поштовому конверті).

Важливо! В нормативних документах не передбачена можливість оскарження змісту завдань тестування або правильність установлених і затверджених відповідей. Тому апеляції та звернення щодо змісту тестових завдань на засіданні апеляційної комісії не розглядатимуться.


 Крок №6 
Очікування рішення апеляційної комісії

Впродовж 15 календарних днів апеляційна комісія опрацьовуватиме ваше оскарження (з урахуванням дня надходження заяви). Розгляд апеляційної заяви – це фактично повторне визначення результату незалежного оцінювання.

Учасник, що подав на апеляцію може відкликати заяву щодо результатів до початку її розгляду на засіданні апеляційної комісії. У такому випадку розгляд заяви припиняється. Після того, як заява потрапила на розгляд до представників комісії, відкликати апеляцію неможливо.

За результатами повторних технічної та предметної перевірок апеляційна комісія може ухвалити одне з рішень:

 • «відмовити в задоволенні апеляційної заяви»
  у разі ухвалення такого рішення, результат, визначений раніше, підтверджується;
 • «задовольнити апеляційну заяву»
  попередньо встановлений результат буде змінено.

Учасники зовнішнього оцінювання (або їх законні представники) можуть бути присутні на засіданні, під час якого розглядаються подані ними апеляційні заяви.

Важливо! Інформація про дату, час і місце проведення засідання апеляційної комісії, на якому здійснюватиметься розгляд заяв щодо результатів, а також списки осіб, заяви яких розглядатимуться, будуть розміщені на вебсайті УЦОЯО.


 Крок №6 
Результати оскарження

У разі задоволення апеляції, комітет ухвалює одне з рішень:

 • про відновлення результату зовнішнього оцінювання
  у випадку, якщо попередньо результат було анульовано;
 • про збільшення або зменшення кількості балів, отриманих учасником зовнішнього оцінювання
  визначений раніше результат може бути змінений у бік зменшення кількості балів, саме тому важливо попередньо об’єктивно оцінити результат виконання тесту учасником.

Інформацію про результат ЗНО, установлений апеляційною комісією, буде розміщено на інформаційній сторінці учасника не пізніше 3 робочих днів з дня ухвалення рішення. Результат оскарження буде опубліковано у вигляді витягу з протоколу в електронному форматі, засвідченого електронним цифровим підписом голови апеляційної комісії.


Вас також можуть зацікавити інші матеріали:


Посилання на офіційний портал УЦОЯО: http://testportal.gov.ua

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

До ЗНО з БІОЛОГІЇ залишилося:
0
3
міс.
2
0
дн.
0
9
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!