Ще один казус в УЦОЯО

Цього разу до завдання незалежного тестування з фізики знайшли дві правильні відповіді.

Представники Українського центру оцінювання якості освіти повідомили про рішення предметної фахової комісії з фізики, яке містить висновок щодо неоднозначності у правильності відповіді одного із завдань сертифікаційної роботи. Спірна задача стосувалась визначення коефіцієнту трансформації трансформатора – завдання 32.1 (у зошитах №1, 2, 4, 5, 7, 8, 10, 11, 13, 14) і завдання 31.1 (у зошитах №3, 6, 9, 12, 15).

фрагмент завдань сертифікаційної роботи зошиту №1

Комісія встановила, що у цій задачі є одразу два допустимі шляхи розв’язання і, відповідно, дві можливі відповіді. Такий висновок предметної фахової комісії з фізики базується на розходженні у трактуваннях методів розв’язання у навчальних посібниках і підручниках.

Переважна більшість сучасних авторів підручників і навчальних посібників з фізики визначає коефіцієнт трансформації трансформатора в режимі холостого ходу як відношення напруги на первинній обмотці до напруги на вторинній обмотці. Проте існують поодинокі випадки трактування цього коефіцієнта як відношення напруги на вторинній обмотці до напруги на первинній, – пояснюють в УЦОЯО.

Зважаючи на відмінності пояснення коефіцієнта трансформації трансформатора в режимі холостого ходу у навчальній літературі різних авторів, зазначені завдання ЗНО з фізики мають дві правильні відповіді – 0,02 і 50. Тому комісія при Українському центрі оцінювання якості освіти ухвалила рішення про зарахування учасникам незалежного тестування, які зазначили відповідь 0,02 і 50 до задачі 32.1 (у зошитах №1, 2, 4, 5, 7, 8, 10, 11, 13, 14) і 31.1 (у зошитах №3, 6, 9, 12, 15), по одному балу.

Нагадаємо, нещодавно в українській спільноті спалахнув конфлікт щодо правильності завдання сертифікаційної роботи з історії України №58, а раніше фахова комісія при УЦОЯО за помилкове фотозапитання 42 з історії України нарахувала бали учасникам ЗНО.

Посилання на УЦОЯО: http://testportal.gov.ua/

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

До ЗНО з ІСТОРІЇ УКРАЇНИ залишилося:
0
3
міс.
1
1
дн.
1
1
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!