Дистанційка чи очне навчання? Університети самостійно ухвалюють рішення про організацію освітнього процесу

Таке рішення виші можуть ухвалювати, керуючись законом України "Про вищу освіту".

Відповідно до ЗУ «Про вищу освіту», університети мають такий рівень автономії та самоврядування, який дозволяє їм самостійно визначати форми навчання та організації освітнього процесу. Про це заявив Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль під час засідання всеукраїнської селекторної наради з представниками місцевих органів влади й профільними міністерствами.

Він також зазначив, що саме вчена рада університету ухвалює рішення з питань організації освітнього процесу та визначає строки навчання на відповідних рівнях:

В Україні фактично 1,2 млн студентів, і важливо, щоб навчальний процес для них проходив у безпечних умовах. Рішення про те, чи будуть студенти вчитися дистанційно, чи будуть ходити в університет треба приймати з огляду на епідеміологічну ситуацію в кожному конкретному регіоні. Звичайно, що всі рішення треба приймати з огляду на безпеку наших дітей.

Міністерство освіти і науки України рекомендує закладам вищої освіти планувати початок навчального року з урахуванням карантинних обмежень, встановлених Урядовою постановою №641. У разі сприятливої ситуації МОН рекомендує розпочати 2020/2021 навчальний рік за наступним розкладом:

  • для студентів 1 курсу (ОС Бакалавр), які в цьому році вступають на навчання до закладів вищої освіти у період з 1 по 15 вересня 2020 року;

  • для студентів старших курсів, починаючи з другого, з 1 вересня 2020 року;

  • для студентів ОС Магістр першого року навчання – у період з 11 по 15 вересня 2020 року.

Читайте також:

Офіційно: МОЗ затвердило постанову про навчання з 1 вересня

В масці на перервах та «зелені уроки»: Мандзій про навчання в умовах пандемії

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Видавництво «Всеосвіта» є незалежним, офіційно зареєстрованим ЗМІ. Ми не підтримуємо жодну політичну партію. Головна мета – прозоре та різнобічне висвітлення усіх подій, що відбуваються у сфері освіти.

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.